banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Kroniki kota podróżnika” Hiro Arikawy [ZAKOŃCZONY]

18 maja 2018


Gratka nie tylko dla miłośników czworonogów. Wspólnie z wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Kroniki kota podróżnika” japońskiej pisarki Hiro Arikawy.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze wzruszającej opowieści o przyjaźni i przeciwnościach losu, w której jednym z narratorów jest tytułowy kot. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywał się najdłużej żyjący kot według „Księgi rekordów Guinnessa” i ile dokładnie przeżył? (2) Masz swoje ulubione koty na kartach literatury? Podaj imiona trzech oraz tytuły książek, w których wystąpiły.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: Creme Puff ? to kotka, która przeżyła dokładnie 38 lat i 3 dni. Przesłaliście nam mnóstwo ciekawych odpowiedzi na drugie pytanie, wymieniając mniej i bardziej znany koty z kart literatury.

Uznaliśmy, że egzemplarze książki „Kroniki kota podróżnika” otrzymają:

Józefina Zamożniewicz,
Natalia Fijałkowska,
Agata Mizera.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Hiro Arikawa ? Kroniki kota podróżnika”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 31 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Opis: Młody mężczyzna z powodu „zaistniałej sytuacji” szuka nowego domu dla swojego kota. Odwiedza w tym celu przyjaciół w różnych częściach kraju. Realna podróż zamienia się w podróż do świata wspomnień. Opowieść, pełna psychologicznych obserwacji dotyczących zarówno ludzi, jak i zwierząt, jest również historią miłości człowieka i kota. Życie jest podróżą ? zauważa kot ? a każdej podróży towarzyszą pożegnania. Książka wzrusza i przywraca wiarę w miłość. Nie tylko dla właścicieli czworonogów.

Hiro Arikawa (ur. w 1972 w prefekturze Kochi na Sikoku) ukończyła uniwersytet dla kobiet Sonoda w Hyogo. Romansem „Shio-no machi” (ang. Wish on my Precious) zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Dengeki Novel Prize dla debiutujących pisarzy w 2003 roku. Od tego czasu ukazały się dwie serie jej książek: tak zwana trylogia „Japońskich Sił Samobrony” (3 powieści) oraz seria „Wojny Bibliotecznej” (4 powieści). Poza seriami wydała jeszcze 4 inne książki, jest również autorką scenariuszy seriali telewizyjnych. Na podstawie jej utworów powstało 7 filmów. Swoją twórczością balansuje na granicy literatury lekkiej i poważnej. Wydana w 2015 roku powieść „Kroniki kota podróżnika” ma się ukazać jednocześnie w wielu krajach na świecie w przekładzie angielskim, niemieckim, włoskim, chińskim, wietnamskim, koreańskim, hiszpańskim, francuskim i polskim.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe