banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Klasztor” Zachara Prilepina! [ZAKOŃCZONY]

28 czerwca 2016

klasztor-konkurs
Z okazji premiery polskiego przekładu jednej z najważniejszych rosyjskich powieści ostatnich lat – „Klasztoru” Zachara Prilepina – wspólnie z wydawnictwem Czwarta Strona przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Do wygrania są trzy egzemplarze powieści wyróżnionej nagrodą Bolszaja Kniga dla najlepszej rosyjskiej książki roku oraz porównywanej przez krytyków swoim rozmachem i atmosferą do obrazów Boscha, dzieł Dostojewskiego i „Czarodziejskiej góry” Tomasza Manna. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: W którym roku Monastyr Sołowiecki, gdzie umieszczona jest akcja książki, przekształcony został przez bolszewików w obóz koncentracyjny?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Zachar Prilepin – Klasztor”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 12 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „w 1923 roku”.

Egzemplarze powieści „Klasztor” otrzymują:

Mateusz Prusik,
Anna Obarzanek,
Krzysztof Gębicki.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

klasztorZachar Prilepin „Klasztor”

Opis: Klasztor-więzienie na Wyspach Sołowieckich ? pierwszy sowiecki obóz koncentracyjny zwiastujący nadejście nowej mrocznej epoki. W odizolowanej od świata kolonii mieszkają obok siebie czerwonoarmiści i ich byli przeciwnicy z wojny domowej, kryminaliści i przedrewolucyjna elita, intelektualiści, poeci i niepiśmienni chłopi, Kozacy i Czeczeni, czekiści i kontrrewolucjoniści, zachodni dyplomaci, aktorzy i kościelni hierarchowie. To dziwne fantasmagoryczne miejsce, w którym naturalnie sąsiadują ze sobą grypsera, język literacki i bolszewicka nowomowa, kaci zamieniają się miejscem z ofiarami, a bestialstwa czekistów są tak samo na porządku dziennym, jak salony literackie i konne przejażdżki. W tej odludnej scenerii rosyjskiej Północy rozgrywa się tragiczna i piękna historia o miłości, samotności i granicach ludzkiej wolności.

Tematy: , , ,

Kategoria: książkowe