banner ad

Wygraj egzemplarze powieści Jorge Amado „Gabriela, goździki i cynamon” [ZAKOŃCZONY]

22 września 2015

gabriela-gozdziki-cynamon-konkurs
Z okazji wznowienia po latach głośnej powieści „Gabriela, goździki i cynamon” napisanej przez najsłynniejszego brazylijskiego pisarza, Jorge Amado, wspólnie z wydawcą książki, oficyną Filia, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Trzy egzemplarze awanturniczej i zmysłowej powieści największego mistrza literatury brazylijskiej rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Powieść „Gabriela, goździki i cynamon” doczekała się trzech ekranizacji telewizyjnych i jednej kinowej. Wymień aktorki, które wcieliły się w tych produkcjach w tytułową bohaterkę.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Gabriela, goździki i cynamon”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 6 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Janete Vollu, Juliana Paes i Sônia Braga (dwukrotnie).

Egzemplarze powieści „Gabriela, goździki i cynamon” otrzymają:

Dagmara Gajek,
Mateusz Andrzejewicz,
Beata Kukawska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

gabriela-gozdziki-i-cynamonJorge Amado „Gabriela, goździki i cynamon”

Opis: Ciało barwy cynamonu, goździkami pachną włosy? Portowe miasto Ilheus, stojące u progu postępu, plantacje kakaowca, restauracje, sąsiedzkie plotki, miejscowe zatargi, walka o władzę oraz pachnąca przyprawami Brazylia pierwszej połowy wieku są tłem tej powieści. Jej głównym wątkiem jest miłość tytułowej Gabrieli, obiektu westchnień wielu mężczyzn, i przystojnego Araba, właściciela restauracji. Miłość zmysłowa, namiętna, czarująca i magiczna. Amado przenosi czytelnika na gorące brazylijskie plaże i na duszne ulice portowego miasta. Opowiada o niepisanych prawach miejscowej ludności, o egzekucjach niewiernych kochanków, o samotności opuszczonych żon. Radość życia, pochwała miłości i wolności, czczenie zmysłów ? oto cudowny świat Amado, który pod pozorem lekkiej, zmysłowej i nasyconej erotyką historii, zawiera ważne przesłanie.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment powieści.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe