Wygraj egzemplarze powieści „Hotel Varsovie. Królewski szpieg” Sylwii Zientek! [ZAKOŃCZONY]

3 października 2019


Wspólnie z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nowej powieści Sylwii Zientek zatytułowanej „Hotel Varsovie. Królewski szpieg”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze trzeciej części cyklu autorstwa Sylwii Zientek, która zgrabnie i z niezwykłą dbałością o szczegóły odtwarza Warszawę sprzed wieków. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku król Stanisław August Poniatowski, pojawiający się we wzmiankach w powieści, został zmuszony do opuszczenia na zawsze Warszawy? (2) Ile książek Sylwia Zientek wydała nakładem Wydawnictwa W.A.B.?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Stanisław August Poniatowski ostatecznie opuścił Warszawę w 1795 roku, (2) Sylwia Zientek opublikowała nakładem W.A.B.-u cztery książki.

Egzemplarze powieści „Hotel Varsovie. Królewski szpieg” otrzymują:

Renata Koziorzębska,
Aleksandra Kozikowska,
Radosław Seracki.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Sylwia Zientek ? Hotel Varsovie. Królewski szpieg”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 14 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Lata 60. XVIII wieku. Rzeczpospolita Obojga Narodów coraz bardziej chyli się ku upadkowi, zaś domniemani potomkowie Sarmatów zajmują się jedynie bijatykami, pijaństwem i obżarstwem. W międzyczasie na tron wstępuje król Stanisław August Poniatowski, na zlecenie którego władzę w hotelu Varsovie przejmuje siatka szpiegów i szantażystów, zarządzana przez Antoninę Żmijewską. Wynajęci chłopcy i dziewczęta podsłuchują gości i namawiają ich do określonych przez władcę-marionetkę działań.

Koniec I wojny światowej. Polska po 123 latach odzyskuje upragnioną niepodległość i ponownie pojawia się na mapie Europy, a Polki zacięcie walczą o przyznanie im praw wyborczych. W Warszawie panują szalone lata 20. Wszyscy tryskają optymizmem, rośnie popularność kina niemego i kabaretów, a w hotelu na Długiej pojawia się klub jazzowy. Jednak dobra passa Varsovie nie trwa zbyt długo. Sławna kabaretowa osobistość popełnia tam samobójstwo. I to w czasach rozwoju prasy brukowej.

Wiek XXI. Lokatorzy walczą o odzyskanie praw do nieruchomości na warszawskiej Pradze.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe