Wygraj egzemplarze powieści „Filip” Leopolda Tyrmanda [ZAKOŃCZONY]

2 października 2017


Z okazji premiery nowego wydania powieści „Filip” Leopolda Tyrmanda wspólnie z Wydawnictwem MG przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze „Filipa”, ostatniej powieści, którą Tyrmandowi udało się opublikować podczas pobytu w Polsce. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jaki tytuł nosi film, w którym Leopold Tyrmand wystąpił w epizodycznej roli jako pisarz?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Leopold Tyrmand – Filip”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 16 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Jutro premiera”.

Egzemplarze powieści „Filip” otrzymują:

Tomasz Antosiewicz,
Ewa Pendrak,
Adam Kumański,
Paweł Niedzielski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Leopold Tyrmand „Filip”

Opis: Losy młodego Polaka, którego wojenne drogi wiodą do Frankfurtu nad Menem, gdzie pracuje w jednym z hoteli jako kelner, razem z grupą młodzieży pochodzącą z krajów okupowanych przez Niemcy. W tym wrogim świecie odnajduje całkiem niespodziewanych sojuszników. Są nimi wszyscy, których dosięgnęła wspólna wojenna mitologia. Także młodzi Niemcy.

Jak większość prozy Tyrmanda i ta książka oparta jest na elementach biograficznych. Jest to opis losów człowieka nieprzeciętnego, którego młodość została naznaczona przez okupację, politykę i emigrację. I jak zawsze jest to proza pisana wbrew ustalonym regułom, przedstawiająca obraz wojny nie do przyjęcia przez władze PRL. A czy do przyjęcia dzisiaj?

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe