Wygraj egzemplarze powieści „Dzika bestia” Jorge Franco [ZAKOŃCZONY]

3 września 2016

dzika_bestia_konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Prószyński i S-ka przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze „Dzikiej bestii”, najnowszej powieści kolumbijskiego pisarza Jorge Franco, nazywanego następcą Márqueza.

Do wygrania są trzy egzemplarze nagradzanej książki, która zaczyna się jak baśnie braci Grimm, a kończy jak film Tarantino. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco:

(1) Akcja powieści rozgrywa się wokół autentycznego wydarzenia: porwania Diego Echavarríi, którego na kartach książki dokonują fikcyjni sprawcy pod wodzą Małpy Rascosa (Mono Rascosa). Czyja banda w prawdziwym życiu odpowiadała za porwanie mężczyzny? Dla ułatwienia dodamy, że zarówno prawdziwy, jak i fałszywy sprawca używali pseudonimu Małpa (hiszp. Mono).
(2) Który późniejszy baron narkotykowy z Medellín był zdaniem niektórych zamieszany w porwanie Diego Echavarríi?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jorge Franco – Dzika bestia”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 17 września, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) banda Nelsona Trejosa Marína i (2) Pablo Escobar.

Egzemplarze powieści „Dzika bestia” otrzymują:

Magdalena Sobczak,
Mateusz Dawiec,
Zbigniew Zydor.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

dzika_bestiaJorge Franco „Dzika bestia”

Opis: Izolda mieszka w dziwacznym i zarazem fascynującym zamku. Przytłoczona nierealnością otaczającego ją świata, ucieka przed samotnością w gęstwinę zamkowego lasu. Jorge Franco kreuje w swojej powieści mroczną baśń, która przeradza się w obłąkańczą historię pewnego porwania. Zarówno w twierdzy, jak i poza nią, miłość, „ta dzika bestia”, przybiera postać obsesji, uzurpuje sobie prawo do sprawowania kontroli nad drugim człowiekiem, rozpala żądzę zemsty. Można się od niej uwolnić, jedynie akceptując śmierć jako przeznaczenie.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe