banner ad

Wygraj egzemplarze powieści „Dunbar” Edwarda St Aubyna [ZAKOŃCZONY]

28 stycznia 2019


Z okazji polskiej premiery powieści „Dunbar” Edwarda St Aubyna wspólnie z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści napisanej przez autora cyklu „Patrick Melrose”, która jest współczesną wersją „Króla Leara” Williama Szekspira. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywa się powieść innego pisarza, Honoré de Balzaca, która również nawiązywała do „Króla Leara”? (2) Za którą powieść Edward St Aubyn zdobył nominację do Nagrody Bookera? Podaj tytuł tej książki.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Edward St Aubyn ? Dunbar”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 10 lutego 2019 roku, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Ojciec Goriot”, (2) „Mleko matki”.

Egzemplarze książki „Dunbar” otrzymują:

Przemysław Bieliński,
Ela Smyk,
Katarzyna Grzelak.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis wydawcy: Potentat medialny Henry Dunbar, chciwy i bezwzględny osiemdziesięciolatek, pada ofiarą swych dwóch równie wyrachowanych córek, które podstępnie umieszczają ojca w domu opieki, chcąc przejąć rodzinny interes. Dunbar planuje jednak ucieczkę. Aby uratować imperium, musi szukać pomocy u najmłodszej córki, którą wcześniej wydziedziczył.

Nowa powieść genialnego portrecisty współczesnych klas wyższych nawiązuje do „Króla Leara” Williama Szekspira. „Dunbar” to również wstrząsająca historia rodzinna, a zarazem boleśnie szczera powieść na nasze czasy i o naszych czasach: o władzy, pieniądzach oraz o wartości, jaką ma przebaczenie.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe