Wygraj egzemplarze powieści „Dom pająka” Paula Bowlesa [ZAKOŃCZONY]

6 marca 2015

dom-pajaka-konkurs
Świat Książki opublikował kolejną nieznaną polskiemu czytelnikowi powieść Paula Bowlesa pt. „Dom pająka”. Z tej okazji, wspólnie z wydawnictwem, przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Trzy egzemplarze powieści legendarnego pisarza i bliskiego przyjaciela bitników rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Paul Bowles w swoim dorobku literackim ma jedynie jeszcze trzy powieści oprócz „Domu pająka”. Wymień ich tytuły.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Dom pająka Paula Bowlesa”.
Zakończenie konkursu w piątek, 20 marca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „No więc dobrze”, „Pod osłoną nieba”, „Ponad światem”.

Egzemplarze powieści „Dom pająka” otrzymują:

Olga Kaczmarek,
Piotr Brodziak,
Mateusz Grzelczyk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

dom-pajakaPaul Bowles „Dom pająka”

Opis: Paul Bowles umieścił akcję swej trzeciej powieści w Maroku, w ważnym dla tego kraju momencie historycznym. Bohaterami książki są amerykański pisarz, były komunista, z niepokojem obserwujący rozwój nacjonalistycznego zrywu przeciwko Francuzom, równie zagubiony 15-letni arabski chłopiec, wychowany w duchu ortodoksyjnego islamu, oraz amerykańska rozwódka, wyznająca liberalne zasady. Cała trójka zostaje wciągnięta w wir politycznych zamieszek i społecznego niepokoju w Fezie w roku 1954. Bowles z charakterystyczną przenikliwością pisze o kulturowej przepaści, która może doprowadzić do wielu ludzkich tragedii. Jego elegancka, a zarazem brutalnie szczera proza do dziś brzmi niezwykle aktualnie, zwłaszcza w kontekście wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Dom pająka, wydany w 1955 roku, ukazuje się w Polsce po raz pierwszy, ze wstępem Francine Prose.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe