Wygraj egzemplarze powieści „Czarne skrzydła czasu” Diane Setterfield [ZAKOŃCZONY]

13 maja 2022

Wspólnie z Wydawnictwem Albatros organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Czarne skrzydła czasu” napisanej przez Diane Setterfield.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze tajemniczej i pełnej mroku opowieści gotyckiej o skutkach nieprzemyślanej zbrodni i szukaniu ratunku za wszelką cenę. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Główny bohater w młodości zabija kruka, co naznacza go na całe życie. Czy znasz jakieś inne utwory literackie, w których kruk odegrał ważną dla fabuły rolę? Wymień przynajmniej trzy dzieła oraz nazwiska ich autorów. (2) Jaką powieścią zadebiutowała Diane Setterfield? Podaj tytuł oraz rok pierwszego angielskiego wydania.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Kruk” Edgara Allana Poego, „Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza, „Kruk i lis” Ignacego Krasickiego, „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena, „Złodzieje snów” Maggie Stiefvater czy „Amerykańscy bogowie” Neila Gaimana. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (2) brzmi: Diane Setterfield zadebiutowała powieścią „Trzynasta opowieść” (The Thirteenth Tale) w 2006 roku.

Egzemplarze powieści „Czarne skrzydła czasu” Diane Setterfield otrzymują:

Paulina Cegłowska,
Michał Brzoza,
Mateusz Pietrzykowski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Diane Setterfield – Czarne skrzydła czasu”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 23 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Rozmiar zbrodni jest nieistotny, kiedy to los wymierza sprawiedliwość. Kiedy William Bellman był dzieckiem, dopuścił się nieprzemyślanego aktu okrucieństwa – strzałem z procy uśmiercił kruka. Wybryk – drobny, jak sądził William – natychmiast odszedł w niepamięć w ferworze znacznie bardziej zwyczajnych dziecięcych zabaw. Po latach William założył rodzinę i nieźle prosperujący biznes i wydawało się, że los jest mu przychylny…

Tragedia lubi jednak uderzać znienacka. Gdy śmierć zaczyna zbierać żniwo wśród jego krewnych, a przy życiu zostaje już tylko najmłodsza i najbardziej kochana córka, William już wie, że to koniec szczęśliwej passy.

Rozpaczliwie próbując ocalić jedyną cenną rzecz, jaka mu jeszcze pozostała, William Bellman wchodzi w spółkę z tajemniczym nieznajomym w czerni. Dość dziwna okazja, z jeszcze dziwniejszym partnerem, na założenie zdecydowanie makabrycznego biznesu…

Czy jeden nieprzemyślany akt okrucieństwa może położyć się cieniem na całym ludzkim życiu? Powieść wydana wcześniej w Polsce pod tytułem „Człowiek, którego prześladował czas”.


Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe