Wygraj egzemplarze powieści „Cudze słowa” Wita Szostaka [ZAKOŃCZONY]

12 grudnia 2020

Wspólnie z Wydawnictwem Powergraph przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Cudze słowa” Wita Szostaka.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która kreśli niejednoznaczny portret bohatera, widzianego oczami jego najbliższych. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Powieść Wita Szostaka „Cudze słowa” ma polifoniczną strukturę. Który badacz wprowadził termin polifonizmu (wielogłosowości) do literatury i w odniesieniu do którego dzieła? (2) Którym opowiadaniem debiutował Wit Szostak? Podaj tytuł utworu i nazwę czasopisma, w którym się ukazał.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi na pytanie brzmią: (1) Michaił Bachtin; użył terminu „polifoniczność” w odniesieniu do „Zbrodni i kary” Dostojewskiego. (2) Wit Szostak zadebiutował opowiadaniem „Kłopoty z błaznem” w czasopiśmie „Nowa fantastyka”.

Egzemplarze książki „Cudze słowa” otrzymują:

Grzegorz Bubula,
Bożena Wasilewska,
Piotr Lenkiewicz.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Wit Szostak – Cudze słowa”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 19 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W „Cudzych słowach” Wita Szostaka siedem osób kreśli portret Benedykta. Z każdej opowieści wyłania się inny bohater. Czy twórca najoryginalniejszej z krakowskich restauracji, ukochany uczeń charyzmatycznego filozofa i kochanek dwóch niezwykłych kobiet to na pewno ta sama osoba?

„Cudze słowa” uwodzą wizją śródziemnomorskiej wyspy szczęśliwej i krakowskich mglistych Plant, pachną świeżo pieczonym chlebem i pilawem z jagnięciną. Powoli odkrywają przed czytelnikiem tajemnicę notesów, pełnych cudzych słów.

„Cudze słowa” to ciągłe budowanie i burzenie mitu, zderzanie się różnych wersji i odkrywanie nieuchwytnej prawdy o człowieku. Wit Szostak, poszukując w literaturze nieprzetartych szlaków, tworzy nową literacką jakość.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe