Wygraj egzemplarze „Poświaty” Michaela Chabona [ZAKOŃCZONY]

4 lipca 2018


We współpracy z wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszej powieści Michaela Chabona zatytułowanej „Poświata”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze znakomitej książki, w której jeden z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy spisuje spowiedź swego dziadka, świadka stulecia, tworząc z mieszanki prawdy i zmyślenia fascynujący obraz burzliwej historii XX wieku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywał się postpunkowy zespół, w którym Michael Chabon śpiewał w pierwszej połowie lat 80.? (2) Ile powieści Chabona doczekało się ekranizacji? Wymień tytuły tych książek.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) The Bats, (2) Dwie. „Cudowni chłopcy” i „The Mysteries of Pittsburgh”.

Uznaliśmy, że egzemplarze powieści „Poświata” otrzymają:

Magdalena Iwachów,
Damian Krok,
Jacek Giermakowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Michael Chabon ? Poświata”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 17 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Niezwykła powieść jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy, laureata Nagrody Pulitzera. Tuż po opublikowaniu debiutanckiej powieści „The Mysteries of Pittsburgh” Michael Chabon odwiedził śmiertelnie chorego dziadka. Gdy silne środki przeciwbólowe rozwiązały umierającemu język, a bliskość śmierci obudziła wspomnienia, dziadek pisarza zaczął zwierzać się i opowiadać historie, których jego wnuk nigdy wcześniej nie słyszał. Z tych rozmów Michael Chabon utkał swą najnowszą powieść.

„Poświata” to opowieść o szaleństwie, wojnie i przygodzie, o seksie, małżeństwie i pożądaniu, o egzystencjalnych rozterkach i modelarstwie rakietowym, o wielkich aspiracjach i ciemnej stronie osiągnięć amerykańskiej techniki, o niszczącym działaniu kłamstwa i sekretów, a zarazem ich wielkiej mocy twórczej. To także rodzaj brawurowej autobiografii, w której Michael Chabon odsłania mechanizmy działania własnej wyobraźni.

„Niezależnie od tego, ile w 'Poświacie’ jest iście Münchhausenowskiej blagi, a ile rzeczywistych losów Chabonowskiego przodka, książka ta napisana jest znakomicie, do czego zresztą ów autor zdążył nas już przyzwyczaić. Znakomitemu stylowi zaś towarzyszy piękna, wielowymiarowa opowieść, podszyta zarówno melancholią, smutkiem, goryczą, jak i pełnym ironii humorem. Humorem, który przywodzi na myśl a to dawnego Woody?ego Allena czy Irvinga z najlepszych swoich czasów, a to (…) Pynchona i Vonneguta” ? pisał Mirosław Szyłak-Szydłowski w naszej redakcyjnej recenzji.

? fot. Jakub Celej

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe