Wygraj egzemplarze „Pierwszego słowa” Marty Kisiel! [ZAKOŃCZONY]

19 grudnia 2018


Wspólnie z wydawnictwem Uroboros przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać najnowszą książkę Marty Kisiel, zbiór opowiadań „Pierwsze słowo”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze pełnej humoru i fantastycznych pomysłów książki tegorocznej laureatki Nagrody im. Janusza A. Zajdla i autorki bardzo dobrze przyjętych przez czytelników powieści „Dożywocie” i „Siła niższa”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jaki tytuł nosi opowiadanie, którym zadebiutowała pisarsko Marta Kisiel? Podaj również kiedy i gdzie się ukazało.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: opowiadanie nosi tytuł „Rozmowa dyskwalifikacyjna” i ukazało się w 2006 roku w magazynie internetowym „Fahrenheit”.

Egzemplarze książki „Pierwsze słowo” otrzymują:

Natalia Jankowiak
Rafał Ból
Arkadiusz Nowiński.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu kilku dni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Marta Kisiel ? Pierwsze słowo”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 31 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Pewnej nocy do jednej zamkowej celi trafia trzech morderców carów, a każdy z nich słuszny i jedyny. Wallenrod, Winkelried i Wawrzyniec, namaszczony może nie pośród królewskiego truchła w kościelnych podziemiach, ale przecież też w podziemiach… gorzelni. Stanisław Kozik nieoczekiwanie dla siebie znajduje się w odmiennym stanie żywotności. Sokółek zamienia się w słup soli w pewnym rozkosznie fikuśnym przedsiębiorstwie. A Oda Kręciszewska w dniu pogrzebu w lustrze dostrzega wąsik swojej matki, co prowadzi ją do podjęcia pewnych niezbyt przemyślanych, ale całkiem udanych życiowych decyzji.

W tomie opowiadań nie brakuje też postaci już czytelnikom znanych, jak choćby pewnego pisarza o wyglądzie zmiętego muszkietera i jego prywatnego anioła. W bamboszkach. Czasem dowcipnie, innym razem mrocznie, zawsze klimatycznie i z wielką klasą. Czy to zamtuz, czy biuro komisji przyznającej Certyfikat Międzynarodowej Jakości Fantastycznej, czy carski zamek, a może tonące we mgle zaułki miasta ? Marta Kisiel udowadnia, że jej wyobraźnia (podobnie jak poczucie humoru) nie ma żadnych granic.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe