Wygraj egzemplarze „Niewyczerpanego żartu” Davida Fostera Wallace’a [ZAKOŃCZONY]

2 listopada 2022

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Niewyczerpany żart” autorstwa Davida Fostera Wallace’a.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która znalazła się na słynnej liście 100 najważniejszych powieści anglojęzycznych „Time’a” z lat 1923-2005, obok „Lolity”, „Folwarku zwierzęcego”, „Władcy much”, „Krwawego południka”, „W drodze”, „Buszującego w zbożu”, „Zabić drozda” i wielu innych arcydzieł. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Skąd autor zaczerpnął tytuł powieści „Niewyczerpany żart”? (2) David Foster Wallace słynął z umieszczania w swych książkach niezliczonych przypisów. Czy znasz jakichś innych pisarzy, którzy stosowali podobny zabieg? Wymień przynajmniej dwóch.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na (1) pytanie brzmi: z „Hamleta”. W odpowiedzi na (2) pytanie podawaliście m.in. takich autorów, jak Terry Pratchett, Susanna Clarke (w powieści „Jonathan Strange i pan Norrell”), Flann O’Brien (w „Trzecim policjancie”), Jorge Luis Borges, Mark Z. Danielewski (w „Domu liści”), Vladimir Nabokov (w „Bladym ogniu”) czy Enrique Vila-Matas (w „Bartlebym i spółce”).

Egzemplarze powieści „Niewyczerpany żart” otrzymują:

Michał Łukowicz
Damian Michalski
Magda Sarga.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „David Foster Wallace – Niewyczerpany żart”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 13 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które prawidłowo odpowiedzią na (1) pytanie i jednocześnie podadzą najciekawsze zdaniem redakcji odpowiedzi na (2) pytanie.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Opus magnum Davida Fostera Wallace’a. Gargantuiczna, błyskotliwa i dowcipna historia o pogoni za szczęściem w Ameryce. Portretująca najbardziej wzruszająco dysfunkcyjną rodzinę, jaka pojawiła się w literaturze ostatnich lat, powieść zgłębia zasadnicze pytania o kondycję człowieka i o rozrywkę: czym ona jest i dlaczego w tak dużym stopniu zdominowała nasze życie; jak pragnienie rozrywki wpływa na naszą potrzebę kontaktu z innymi ludźmi; co o nas mówią przyjemności, które wybieramy.

„Niewyczerpany żart” powszechnie uznawana jest za przełomową amerykańską powieść lat dziewięćdziesiątych i najlepszą jak dotąd próbę uchwycenia rzeczywistości w nierealnym świecie. Główną osią fabuły jest poszukiwanie zaginionej kopii taśmy wideo znanej jako „Rozrywka”: filmu tak zabawnego, że każdy, kto go zobaczy, będzie zmuszony oglądać go w kółko, a zainteresowanie jedzeniem, piciem i podstawowymi warunkami sanitarnymi z czasem wygaśnie.

To pełna rozmachu analiza namiętności i rozkoszy, które czynią nas ludźmi – a także jedna z tych rzadkich książek, które na nowo definiują granice powieści.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe