Wygraj egzemplarze nieocenzurowanej wersji „Filipa” Leopolda Tyrmanda [ZAKOŃCZONY]

7 grudnia 2022

Wspólnie z Wydawnictwem MG przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze pierwszego nieocenzurowanego wydania książki „Filip” Leopolda Tyrmanda.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze autobiograficznej powieści opisującej losy młodego Polaka, którego wojenne drogi zawiodły do Frankfurtu nad Menem, gdzie pracuje w jednym z hoteli jako kelner. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Pierwsze wydanie „Filipa” ukazało się w 1961 roku w Wydawnictwie Literackim. Jak nazywała się redaktorka, która próbowała nie dopuścić do publikacji książki? (2) „Filip” doczekał się niedawno ekranizacji, która wkrótce powinna trafić do polskich kin. Kto wcielił się w tym filmie w głównego bohatera? Podaj imię i nazwisko aktora.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Redaktorka, która próbowała nie dopuścić do publikacji pierwszego wydania „Filipa”, nazywała się Helena Zatorska. (2) W ekranizacji „Filipa” w głównego bohatera wcielił się aktor Eryk Kulm junior.

Egzemplarze książki „Filip” Leopolda Tyrmanda otrzymują:

Martyna Bartoszek,
Aneta Gryz,
Paweł Podlaski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Leopold Tyrmand – Filip bez cenzury”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 15 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Pierwsza polska edycja powieści, która przywraca czytelnikowi możliwość zapoznania się z pierwotną, autorską postacią tekstu. O tym jak bardzo Tyrmandowi zależało na udostępnieniu czytelnikom Filipa w oryginalnej wersji, niech świadczy fakt, iż honorarium autorskie opiewało na jednego dolara. „To jest moja ukochana książka, najlepsza, jaką napisałem po polsku, najlepsza moja powieść, gdzie chyba udało mi się zsyntetyzować najważniejsze sprawy z mojego życia. To jest moja spowiedź pisarska” – twierdził Leopold Tyrmand.

„Filip” opisuje losy młodego Polaka, którego wojenne drogi wiodą do Frankfurtu nad Menem, gdzie pracuje w jednym z hoteli jako kelner, razem z grupą młodzieży pochodzącą z krajów okupowanych przez Niemcy. W tym wrogim świecie odnajduje całkiem niespodziewanych sojuszników. Są nimi wszyscy, których dosięgnęła wspólna wojenna mitologia. Także młodzi Niemcy.


Tematy: , , ,

Kategoria: książkowe