Wygraj egzemplarze nieocenzurowanego wydania „Na marginesie życia” Stanisława Grzesiuka [ZAKOŃCZONY]
We współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka proponujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nowego, nieocenzurowanego wydania „Na marginesie życia” Stanisława Grzesiuka.
Do rozdania mamy trzy egzemplarze ostatniego tomu kultowej trylogii wspomnieniowej legendarnego barda, tym razem opisującego ostatnie lata życia, gdy był hospitalizowany w różnych sanatoriach, chorując na gruźlicę. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.
Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Które wydawnictwo opublikowało w czasach PRL-u pierwsze wydanie trylogii Stanisława Grzesiuka? Podaj nazwę tej oficyny. (2) Gdzie znajdowało się sanatorium przeciwgruźlicze, w którym Grzesiuk spędził najwięcej czasu? Podaj nazwę miasta.
?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Książka i Wiedza, (2) Otwock.
Egzemplarze książki „Na marginesie życia” otrzymują:
Dawid Sroczyński,
Julia Wilde,
Piotr Kwarciak.
Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?
Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stanisław Grzesiuk ? Na marginesie życia”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 18 listopada, o godzinie 23:59.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.
Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.
Opis: Ostatnia część kultowej trylogii Stanisława Grzesiuka. Pisana pod koniec życia Autora, świadomego jak niewiele czasu mu zostało. Opowieść, bez której nie sposób zrozumieć barda warszawskiej ulicy. Przewrotny Los chciał zepchnąć go na margines życia, ale on do końca pozostał jego królem.
Stanisław Grzesiuk, pisząc tę książkę, wiedział, że umiera i nie ma już czasu. Wszystkie fragmenty, które wskazywano mu do poprawy, usuwał. Miał pomysły na nowe książki? miał umówione kolejne spotkania z czytelnikami?
Po latach tekst porównano z rękopisem i przywrócono fragmenty usunięte przez Autora i wydawcę przy pierwszej publikacji. Dopiero dziś poznajemy najbardziej osobistą książkę Stanisława Grzesiuka.
TweetKategoria: książkowe