Wygraj egzemplarze „Nawiedzonego domu na wzgórzu” Shirley Jackson [ZAKOŃCZONY]

28 lutego 2018


Z okazji wznowienia od dawna niedostępnej powieści „Nawiedzony dom na wzgórzu” Shirley Jackson wspólnie z wydawnictwem Replika przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze tej jednej z najważniejszych XX-wiecznych powieści grozy, którą inspirowali się m.in. Neil Gaiman, Stephen King, Richard Matheson, Joyce Carol Oates czy Donna Tartt. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Który miniserial telewizyjny napisany przez Stephena Kinga jest luźno oparty na motywach powieści „Nawiedzony dom na wzgórzu”?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Czerwona róża”.

Egzemplarze książki „Nawiedzony dom na wzgórzu” otrzymają:

Joanna Mielczarska,
Paweł Szczęch,
Jan Bocianowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Shirley Jackson ? Nawiedzony dom na wzgórzu”.
Zakończenie konkursu w środę, 14 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Shirley Jackson „Nawiedzony dom na wzgórzu”

Opis: Do starego, mrocznego i owianego złą sławą domu na wzgórzu przybywają cztery osoby: doktor Montague ? znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, jego śliczna asystentka, Eleanor ? młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke ? przyszły spadkobierca rezydencji. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Jednak tak naprawdę mroczny i tajemniczy dom cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.

„Nawiedzony dom na wzgórzu” zaliczany jest do najważniejszych powieści grozy wszech czasów. Utwór doczekał się dwóch kinowych ekranizacji, a w 2018 roku ukaże się serial produkcji Netflix.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe