Wygraj egzemplarze „Mojej najdroższej” Gabriela Tallenta [ZAKOŃCZONY]

7 czerwca 2018


We współpracy z wydawnictwem Agora przygotowaliśmy konkurs, w którym macie możliwość wygrać egzemplarze głośnej powieści „Moja najdroższa” Gabriela Tallenta.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze zapadającej w pamięci książki traktującej o nadużyciach i wykorzystywaniu, ale także o odwadze, sile i przetrwaniu. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaką dyscyplinę sportu uprawia w wolnym czasie autor książki, Gabriel Tallent? (2) Dlaczego to właśnie do ciebie powinna trafić książka? Uzasadnij jednym zdaniem.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Gabriel Tallent ? Moja najdroższa”.
Zakończenie konkursu w środę, 20 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: wspinaczka skałkowa. Przesłaliście nam mnóstwo różnorodnych odpowiedzi na drugie pytanie, czasem zabawnych, innym razem poruszających, ale zawsze ciekawych.

Uznaliśmy, że egzemplarze książki „Moja najdroższa” otrzymają:

Agnieszka Grińska,
Małgorzata Bula,
Mateusz Wąsik.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Spośród nadesłanych zgłoszeń redakcja wybierze trzy osoby, które zostaną nagrodzone książkami.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Najważniejsza książka 2017 roku według „Washington Post”, „USA Today”, „New York Timesa”, „Business Insider”, „LA Times” oraz Amazon.com i National Public Radio.

Turtle Alveston ma czternaście lat i problemy z czytaniem. Potrafi za to świetnie strzelać, posługiwać się nożem i przez wiele dni wędrować po lesie, żywiąc się tym co upoluje. W zapuszczonym domu w środku lasu wychowuje ją apodyktyczny ojciec, który wierzy, że ludzkość jest na krawędzi katastrofy. Chory z miłości, izoluje córkę od otoczenia, całkowicie kontroluje jej życie, znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Ale Turtle wciąż jest dla niego ukochaną córeczką. Jego najdroższą własnością.

Dziewczyna nie jest jednak bezbronną ofiarą. Żeby wyzwolić się spod władzy ojca potwora, wykorzysta przeciwko niemu wszystko, czego właśnie on ją nauczył. Gabriel Tallent pisze szorstko, ale z wielką uwagą dla detalu. Jego świat drży od kształtów, wrażeń. Mistrzowski styl nie pozwala emocjom opaść nawet na chwilę.

„Niektóre książki lubimy wystarczająco, by je polecać. Ale bardzo rzadko zdarzają się takie, które zapamiętujemy na zawsze. Na mojej krótkiej liście znalazła się 'Moja najdroższa'” ? pisze Stephen King.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe