Wygraj egzemplarze „Lustra naszych smutków” Pierre’a Lemaitre’a [ZAKOŃCZONY]

14 kwietnia 2022

Wspólnie z Wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Lustro naszych smutków” autorstwa laureata Nagrody Goncourtów Pierre’a Lemaitre’a.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki „Lustro naszych smutków”, która stanowi zwieńczenie cyklu „Dzieci katastrofy”, obejmującego też powieści „Do zobaczenia w zaświatach” i „Kolory ognia”. Każdą z tych książek można czytać jako osobną historię. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kto i w którym roku zekranizował pierwszą powieść cyklu, zatytułowaną „Do zobaczenia w zaświatach”? Podaj nazwisko reżysera i rok premiery filmu. (2) Cykl „Dzieci katastrofy”, w skład którego wchodzi powieść „Lustro naszych smutków”, różni się od większości dorobku autora. Jaką odmianą literatury popularnej najczęściej para się Pierre’a Lemaitre i jaki tytuł nosił jego książkowy debiut?

Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Pierwszą powieść cyklu, zatytułowaną „Do zobaczenia w zaświatach”, zekranizował Albert Dupontel. Film miał premierę w 2017 roku. (2) Pierre Lemaitre pisze najczęściej powieści kryminalne, zadebiutował książką pt. „Koronkowa robota”.

Egzemplarze powieści „Lustro naszych smutków” Pierre’a Lemaitre’a otrzymują:

Magdalena Turek,
Przemek Duran,
Monika Chyczewska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Pierre Lemaitre – Lustro naszych smutków”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 24 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Trzecia z cyklu powieści Lemaitre’a rozpoczynającego się od „Do zobaczenia w zaświatach”. Rodzinne sekrety, romanse, bohaterowie, których nikt nie zauważa, nikczemnicy, w których widzi się bohaterów, małe pragnienia i wielkie ambicje, burleska i tragizm – jednym słowem życie À La Française.

Każdy naród ma w swojej historii momenty, których się wstydzi. Dla Francuzów z całą pewnością zalicza się do nich kampania z 1940 roku. Po temat sięgali najwięksi pisarze, jak Jean-Paul Sartre. Nie mógł się temu oprzeć również Lemaitre. I choć jego rozliczenie z tym okresem nie ocieka jadem – jest miejscami zabawne i ciepłe – nie traci przez to swej mocy.

Kwiecień 1940 roku. W Paryżu wszyscy mówią o wkroczeniu Niemców, które ma nastąpić lada chwila, ale większość Francuzów żyje swoimi sprawami. Młoda nauczycielka Louise Belmont próbuje się odnaleźć po skandalu obyczajowym, w który była zamieszana. Pan Jules karmi klientów w swojej restauracji. Uroczy hochsztapler Désiré Migault, który nie zawsze tak się nazywał i był już adwokatem, pilotem i chirurgiem, teraz próbuje swoich sił w Ministerstwie Informacji. Obrotny starszy kapral Landrade wykorzystuje pobyt w wojsku do robienia interesów, a paryski żandarm Fernand widzi w histerycznych działaniach władz szansę na spełnienie marzenia jego ukochanej żony.

Kiedy ogarnięta paniką Francja pogrąża się w chaosie i mieszkańcy Paryża uciekają przed Niemcami, największe szumowiny – kanalie i tchórze – wypływają na powierzchnię. Ale jest też kilku ludzi dobrej woli, którzy nie poddają się otaczającemu ich zdeprawowaniu i zmierzają do szczególnego miejsca.


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe