banner ad

Wygraj egzemplarze „Listów niezapomnianych”! [ZAKOŃCZONY]

13 maja 2015

listy-niezapomniane-konkurs
Z okazji premiery „Listów niezapomnianych” zebranych i opracowanych przez twórcę bloga „Letters of Note”, Shauna Ushera, wspólnie z wydawcą książki, oficyną Sine Qua Non, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Cztery egzemplarze książki zawierającej ponad sto wyjątkowych, najciekawszych i najważniejszych listów w historii ludzkości rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Od którego roku Shaun Usher zbiera i udostępnia na swoim blogu „Letters of Note” listy znanych ludzi?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Listy niezapomniane”.
Zakończenie konkursu w środę, 27 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „od 2009”.

Egzemplarze książki „Listy niezapomniane” otrzymują:

Marlena Kapica,
Michał Skuza,
Arkadiusz Cieślik,
Karol Kulig.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

listy-niezapomniane-konkurs2
„Listy niezapomniane” (zebrał i opracował Shaun Usher)

Opis: Korespondencja godna szerszego grona odbiorców. Zbiór najciekawszych i najważniejszych listów w historii ludzkości zawierający m.in. aplikację Leonarda da Vinci szukającego pracy, ostatni list Wisławy Szymborskiej, list, w którym zabójca Johna Lennona pyta eksperta, ile może być warta płyta, którą eks-Beatles podpisał dla niego w dniu morderstwa, podziękowania product managera firmy Campbell skierowane do Andy?ego Warhola, który przyczynił się do promocji puszek zupy pomidorowej, pożegnanie japońskiego kamikadze z dziećmi napisane tuż przed misją, list Mario Puzo do Marlona Brando z propozycją zagrania w „Ojcu chrzestnym”, list 14-letniego Fidela Castro do prezydenta Roosevelta z prośbą o przesłanie dziesięciu dolarów, apel o pokój wystosowany przez Mahatmę Gandhiego do Adolfa Hitlera i wiele innych, równie fascynujących. „Listy niezapomniane” to poruszające świadectwo umierającej sztuki korespondencji, w której przez wieki odbijały się całe piękno, finezja, smutek i radość naszej cywilizacji.

Shaun Usher jest twórcą popularnego bloga „Letters of note”. Jego decyzja, aby poświęcić się opiece nad korespondencją, jest interesująca szczególnie dlatego, że sam regularnie wysłuchuje pretensji przyjaciół, rozdrażnionych jego niezdolnością do odpowiadania na telefony, e-maile i, nieco rzadziej… listy. Mieszka w Wilmslow z żoną Kariną i dwoma synami. „Listy niezapomniane” to jego pierwsza książka, wkrótce ukaże się kolejna część.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe