banner ad

Wygraj egzemplarze „Listów” Marka Hłaski [ZAKOŃCZONY]

14 czerwca 2014

hlasko-listy-konkurs
Z okazji 45. rocznicy śmierci Marka Hłaski wraz z wydawnictwem Agora przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym wygrać możecie egzemplarze najnowszego zbioru „Listów” pisarza.

Trzy egzemplarze „Listów” Marka Hłaski w opracowaniu i wyborze jedynego spadkobiercy pisarza, Andrzeja Czyżewskiego, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Hłasko zmarł w 1969 roku w Wiesbaden w Niemczech i tam został pochowany. Jego prochy do Polski sprowadzono dopiero sześć lat później dzięki staraniom matki. Od dawna krąży jednak legenda, że udało się tego dokonać dzięki znanemu aktorowi i pisarzowi, słynnemu bon vivantowi PRL-u, który miał również zaprojektować i wykonać nagrobek Hłaski. Podaj jego imię i nazwisko.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Listy Marka Hłaski”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 28 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: Jan Himilsbach.

Egzemplarze „Listów” Marka Hłaski otrzymują:

Jolanta Piekarska
Grzegorz Bogdał
Izabella Król.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

marek-hlasko-listyMarek Hłasko „Listy”

Opis: „Marek Hłasko. Listy” to dramatyczna historia życia jednego z największych polskich pisarzy opowiedziana w listach. To więcej niż świadectwo. To fascynująca opowieść o miłości, przyjaźni, pisaniu i walce o własne miejsce w literaturze i świecie. Zbiór zawiera 363 listy Marka Hłaski (z czego ponad połowa nie była dotąd publikowana) kierowane do różnych osób w tym przede wszystkim do matki ? Marii Hłasko, do najważniejszego wydawcy Hłaski ? Jerzego Giedroycia, do Sonji Ziemann ? żony Marka Hłaski, a w ostatnich latach jego życia eksżony, do bardzo mu bliskiej Agnieszki Osieckiej, oraz do przyjaciół w Izraelu. Książkę wstępem opatrzył Andrzej Czyżewski ? najbliższy krewny i i jedyny spadkobierca matki pisarza Marii Hłasko, autor wyboru i opracowania listów zawartych w książce.

„Hłasko ostatnio bywa bohaterem książek w stylu „PRL na pikantnie” ale jego dzieł w księgarniach brak. To się jednak zmienia – nową edycję wybranych pozycji z dorobku Hłaski inauguruje premierowo wydany tom jego listów, które układają się w życiorys bardziej przenikliwy i dotkliwy niż w jego biografiach” – Juliusz Kurkiewicz, Gazeta Wyborcza.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe