Wygraj egzemplarze „Legendy o samobójstwie” Davida Vanna! [ZAKOŃCZONY]

31 stycznia 2018


Wspólnie z nowo powstałym Wydawnictwem Pauza przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać pierwszy tytuł opublikowany pod szyldem tej oficyny ? „Legendę o samobójstwie” Davida Vanna.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy książki zawierającej pięć opowiadań i jedną nowelę, które układają się w przejmującą opowieść o relacji ojca i syna, rozgrywającą się na tle dzikich odłogów Alaski. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Od jakiego słowa pochodzi nazwa wyspy i miasta Adak, gdzie urodził się zarówno bohater, jak i autor książki?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Adak pochodzi od słowa „adaq”, które w języku aleuckim oznacza „ojca”.

Egzemplarze książki „Legenda o samobójstwie” otrzymają:

Małgorzata Cymborska,
Sylwia Mentel,
Paweł Maksymiuk,
Łukasz Tucki,
Katarzyna Wiszniewska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „David Vann ? Legenda o samobójstwie”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 13 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

David Vann „Legenda o samobójstwie”

Opis: Kiedy ojciec proponuje Royowi spędzenie kilku miesięcy na odludnej wyspie Sukkwan, tylko we dwóch, chłopak waha się, zanim postanowi opuścić dom i znaną sobie codzienność. Nic nie potoczy się tak, jak sądzili. Życie zaskakuje i ciągle przypomina, że nie wszystko można przewidzieć, zaplanować i ułożyć po swojemu. Ważne jest, by przetrwać, odnaleźć radość tam, gdzie tylko się da, i wybaczyć innym ich słabości.

Skomplikowane relacje rodzinne, trudne wybory, miłość i namiętności, to wszystko znajdziemy w oszczędnej prozie Davida Vanna, która targa emocjami czytelnika i której nie da się zapomnieć.

„Legenda o samobójstwie to książka utkana z pięknych, głęboko wstrząsających opowieści. Uważajcie – to powieść, którą zapamiętacie do końca życia” ? poleca Jakub Żulczyk.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe