Wygraj egzemplarze „Księcia Nocy” ? zbioru najlepszych opowiadań Marka Nowakowskiego [ZAKOŃCZONY]

17 kwietnia 2018


Wydawnictwo Iskry opublikowało obszerny wybór najlepszych opowiadań Marka Nowakowskiego zatytułowany „Książę Nocy”. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki zbierającej czterdzieści najlepszych opowiadań jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy, mistrza krótkich form, Marka Nowakowskiego. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kiedy i gdzie zadebiutował literacko Marek Nowakowski? Podaj datę, nazwę gazety oraz tytuł debiutanckiego opowiadania. (2) Ile filmów fabularnych powstało na podstawie prozy Marka Nowakowskiego? Wymień tytuły tych filmów.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: (1) Marek Nowakowski zadebiutował w 1957 roku opowiadaniem „Kwadratowy” w tygodniu „Nowa Kultura”, (2) Osiem. Były to: „Żółw”, „Smak czekolady”, „Siedem czerwonych róż czyli Benek Kwiaciarz o sobie i o innych”, „Przystań”, „Gonitwa”, „Prognoza pogody”, „Opowieść” i „Meta” (ostatni film jest problematyczny, ponieważ nigdzie nie jest podane, na podstawie którego z utworów Nowakowskiego został nakręcony, jednak w kilku ważnych źródłach figuruje jako adaptacja opowiadania; można więc go było uwzględnić lub nie).

Egzemplarze książki „Książę Nocy” otrzymują:

Piotr Lenkiewicz
Wojciech Mach
Estera Kisała.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Marek Nowakowski ? Książę Nocy”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 30 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Marek Nowakowski „Książę Nocy. Najlepsze opowiadania”

Opis: Zmarły w 2014 roku Marek Nowakowski określany był jako twórca realizmu peryferyjnego i piewca marginesu społecznego. W swej prozie odsłaniał świat, który literatura zbywała milczeniem. Złodzieje, paserzy, drobne cwaniaczki, prostytutki, lumpy i doliniarze. Ludzie charakterni i z zasadami. Nowakowski był jednym z najpłodniejszych polskich pisarzy. W trwającej ponad pół wieku karierze prozaika opublikował wiele książek. Na szczególną uwagę zasługują opowiadania zebrane w licznych zbiorach. Te krótkie formy przyjaciel pisarza i krytyk literacki Krzysztof Masłoń nazywa „himalajami literatury polskiej drugiej połowy XX i początków XXI wieku”. Najlepsze z nich zebrano w obszernym, ponad 1100-stronicowym tomie „Książę Nocy”. Ta książka to pozycja obowiązkowa w zbiorach każdego, kto interesuje się polską literaturą współczesną.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe