Wygraj egzemplarze książki „Zostaw broń, weź cannoli” Marka Seala [ZAKOŃCZONY]

19 grudnia 2022


Wspólnie z wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Zostaw broń, weź cannoli” autorstwa dziennikarza Marka Seala.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, w której opisano kulisy nakręcenia przez Francisa Forda Coppolę filmu „Ojciec Chrzestny”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ilu aktorów wcieliło się w postać Vita Corleonego w filmowej trylogii „Ojciec Chrzestny”? Podaj imiona i nazwiska tych aktorów. (2) Kiedy po raz pierwszy opublikowana została w Stanach Zjednoczonych powieść „Ojciec Chrzestny” Maria Puza? Podaj dokładną datę.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) W postać Vita Corleonego wcieliło się trzech aktorów: Marlon Brando, Robert De Niro i Oreste Baldini, (2) 10 marca 1969 roku.

Egzemplarze książki „Zostaw broń, weź cannoli” otrzymują:

Magdalena Kwiatkowska,
Paweł Młynarczyk,
Arkadiusz Sychowski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Zostaw broń, weź cannoli”.
Zakończenie konkursu w środę, 28 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Kulisy powstania dzieła, które zachwyciło widzów i otworzyło zupełnie nowy rozdział w historii amerykańskiej kinematografii. A po drodze wkurzyło wpływowych polityków, biznesmenów i najgroźniejszych kryminalistów Ameryki. Równie dramatyczna i przykuwająca do fotela jak sam obraz Francisa Forda Coppoli!

Historia powstania „Ojca chrzestnego” to opowieść o walkach. Choć bezkrwawych, to równie bezwzględnych i emocjonujących jak brutalne wojny między mafijnymi rodzinami. To walka o sukces Maria Puzo, który po latach nieudanych prób wydania osobistej, artystycznej prozy spróbował wykorzystać swoje doświadczenie w branży literatury pulpowej i napisał wypakowaną akcją i seksem powieść o gangsterach. A potem został rozchwytywanym przez Hollywood scenarzystą.

To walka o przetrwanie Paramount Pictures, które po przejęciu przez prężnego biznesmena Charlesa Bluhdorna, zwanego Szalonym Austriakiem z Wall Street, rozpoczęło desperackie poszukiwania materiału na hit. Hit, który uratuje bankrutującego molocha i wydobędzie z kryzysu całą amerykańską kinematografię.

To walka o role w filmie, rozgrywająca się podczas intensywnych i pełnych tarć castingów, przez które przewinęły się rzesze hollywoodzkich gwiazd i odsuniętych na boczny tor dawnych sław. A także młodych aktorów marzących o przełomowej roli i wziętych niemal z ulicy naturszczyków…

Wreszcie – to zakulisowa walka o wpływ na ostateczny wydźwięk filmu, którą wkrótce po rozpoczęciu zdjęć podjęli niebezpieczni mafiosi oraz uzależnieni od nich działacze organizacji dbających o interesy Amerykanów włoskiego pochodzenia.

Rezultat tych walk zna każdy miłośnik kina – uwielbiane przez kinomanów arcydzieło. Ale jaki był ich przebieg? Ile wymagały poświęceń i ryzyka? Tego dowiemy się dopiero teraz…


Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe