banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Załatw publikę i spadaj” Jamesa McBride’a [ZAKOŃCZONY]

8 marca 2018


Z okazji premiery książki „Załatw publikę i spadaj. W poszukiwaniu Jamesa Browna, amerykańskiej duszy i muzyki soul” Jamesa McBride’a, wspólnie z wydawcą tej publikacji, oficyną Czarne, postanowiliśmy przygotować dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze znakomitej opowieści o ojcu chrzestnym muzyki soul, jego najbliższym otoczeniu oraz trawionej rasizmem Ameryce. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Który polski artysta inspirował się nagraniem Jamesa Browna „It’s a Man’s Man’s Man’s World”, komponując własny przebój? Podaj imię i nazwisko tego twórcy oraz tytuł wspomnianego utworu.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Czesław Niemen ? Dziwny jest ten świat”.

Egzemplarze książki „Załatw publikę i spadaj” otrzymują:

Jarmila Dowlaszewicz,
Anna Garbowska,
Tomek Olszynka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Załatw publikę i spadaj”.
Zakończenie konkursu w środę, 21 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Opis: „Najciężej pracujący facet w show-biznesie”, „soulowy brat numer jeden”, „największy demagog w dziejach czarnej rozrywki”. O Jamesie Brownie można powiedzieć wiele. Z jednej strony ? jeden z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych muzyków swojego pokolenia, który na zawsze odmienił bieg historii, muzyki i popkultury. Z drugiej ? kiepski biznesmen, furiat i twardy szef trzymający krótko swoich pracowników.

By opisać jego życie, James McBride zabiera nas w podróż z opustoszałych miasteczek Karoliny Południowej i Georgii do Nowego Jorku. Z lat trzydziestych XX wieku do początków wieku XXI. Historia Browna jest dla McBride?a pretekstem do opowiedzenia losów niezwykłych osób, bez których gwiazda „ojca chrzestnego muzyki soul” nie miałaby szansy świecić tak silnym blaskiem i przez tyle dekad. To również pełna melancholii i nostalgii opowieść o pielęgnowaniu tożsamości i o sztuce pamiętania o swoim pochodzeniu.

Książka znalazła się w finale Nagrody Literackiej „Los Angeles Times” oraz zdobyła tytuł jednej z najlepszych książek 2016 roku według National Public Radio.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe