banner ad

Wygraj egzemplarze książki „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat – część 2” [ZAKOŃCZONY]

19 maja 2016

wielcy-zapomniani-konkurs
Z okazji premiery drugiej części książki „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat” Marka Boruckiego wspólnie z wydawnictwem Muza przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do wygrania są trzy egzemplarze książki opisującej Polaków, którzy mieli duży wkład w światowy postęp i kulturę, choć u nas w kraju niewielu o nich pamięta. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jak nazywa się polski inżynier i konstruktor, który jeszcze przed braćmi Lumi?re wynalazł pierwszy aparat do rejestracji i odtwarzania filmów? Dla ułatwienia dodamy, że jego dokonania również są uwzględnione w konkursowej książce.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 2 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Kazimierz Prószyński”.

Egzemplarze książki „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat – część 2” otrzymują:

Robert Wilczewski,
Łukasz Zarzycki,
Erwin Borkowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

wielcy-zapomniani-polacyMarek Borucki „Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat – część 2”

Opis: Kolejna książka o wielkich zapomnianych Polakach prezentuje trzydziestu trzech sławnych konstruktorów, kompozytorów, naukowców, artystów. Przedstawienie następnej grupy rodaków, którzy osiągnęli ogromny sukces, nie było trudne, jest ich wielu. Poznajemy m.in. Mieczysława Bekkera, znakomitego inżyniera ze Strzyżowa, niewielkiej miejscowości na Lubelszczyźnie, który zaprojektował pojazd księżycowy. To właśnie nasz konstruktor jest twórcą pojazdu wykorzystywanego na księżycu przez wyprawy Apollo. Antoni Cierplikowski, słynny Antoine, czesał m.in. Gretę Garbo, Marlenę Dietrich czy Ewę Curie. Twórcą najbardziej znanej na świecie marki kosmetyków Max Factor jest Maksymilian Faktorowicz. Na największych scenach operowych świata występowała i urzekała melomanów swoim talentem Ada Sari. Primadonna urodziła się w Wadowicach. To tylko kilkoro z wielu prezentowanych w książce Polaków, którzy zyskali międzynarodowy sukces.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe