Wygraj egzemplarze książki „Wiedźmin. Szpony i kły”! [ZAKOŃCZONY]

15 listopada 2017


Z okazji premiery najnowszej antologii opowiadań o Wiedźminie Geralcie wspólnie z wydawcą książki, oficyną superNOWA, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki zbierającej jedenaście opowiadań rozgrywających się w świecie Wiedźmina, które zostały wyłonione w konkursie literackim miesięcznika „Nowa Fantastyka” i wydawnictwa superNOWA zorganizowanym, aby uczcić 30. urodziny Białego Wilka. Żeby wziąć udział w naszym konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jak na imię miała matka Geralta i w których opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego się pojawiła?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Wiedźmin ? Szpony i kły”.
Zakończenie konkursu w środę, 29 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Imię matki Geralta to Visenna, a pojawiła się w opowiadaniach: „Droga, z której się nie wraca” i „Coś więcej”.

Egzemplarze antologii opowiadań „Wiedźmin. Szpony i kły” otrzymują:

Patrycja Paliczka,
Jacek Guła,
Agata Warczachowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Opis: „No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie ?Pod Lisem? nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech. Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory ? ludzkie bądź nieludzkie ? niegodne żyć w świecie, który został nam dany. A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu 'Nowa Fantastyka’ i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów. Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na 'trzydziestkę’ wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu!” ? Andrzej Sapkowski.

Spis treści:
Marcin Zwierzchowski ? „Dziedzictwo Białego Wilka” ? Przedmowa,
Piotr Jedliński ? „Kres cudów”,
Beatrycze Nowicka ? „Krew na śniegu. Apokryf Koral”,
Sobiesław Kolanowski ? „Ironia losu”,
Nadia Gasik ? „Co dwie głowy?”,
Katarzyna Gielicz ? „Skala powinności”,
Barbara Szeląg ? „Bez wzajemności”,
Przemysław Gul ? „Lekcja samotności”,
Tomasz Zliczewski ? „Nie będzie śladu”,
Andrzej W. Sawicki ? „Dziewczyna, która nigdy nie płakała”,
Michał Smyk ? „Ballada o kwiatuszku”,
Jacek Wróbel ? „Szpony i kły”.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe