Wygraj egzemplarze książki „Widok z mojego boksu” z autografem Jerzego Pilcha! [ZAKOŃCZONY]

8 października 2019


Wspólnie z miesięcznikiem „Znak” i Społecznym Instytutem Wydawniczym Znak przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Widok z mojego boksu” Jerzego Pilcha z autografem autora.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy zbioru felietonów i wspomnień pisarza o literackim Krakowie, przyjaciołach, „Tygodniku Powszechnym” i oczywiście o samym sobie. Książki zostały osobiście podpisane przez Jerzego Pilcha. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku Jerzy Pilch został członkiem redakcji „Tygodnika Powszechnego”? (2) Ile powieści Jerzego Pilcha doczekało się ekranizacji? Podaj tytuły tych filmów.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) W 1989 roku, (2) Dwie: „Spis cudzołożnic” i „Pod Mocnym Aniołem”.

Egzemplarze książki „Widok z mojego boksu” z autografem Jerzego Pilcha otrzymują:

Adam Garnys,
Piotr Cichecki,
Jolanta Przygoda,
Wojciech Kowalczyk,
Ewa Basiejko.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jerzy Pilch ? Widok z mojego boksu z autografem”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 20 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Pilch jest młodym redaktorem, w zespole „Tygodnika Powszechnego” odpowiada za pocztę literacką, ma wyłapywać talenty. Jednocześnie podgląda i portretuje wszystko i wszystkich wkoło ? jego boks, oddzielony ścianką kącik z biurkiem, ulokowany jest naprzeciw wejścia. Wielcy bohaterowie okazują się tu bardzo ludzcy: mądry Turowicz czyta kryminały i pali ekstra mocne, ksiądz Tischner soczyście przeklina, Kornel Filipowicz delektuje się rozpuszczalną Neską? Pod pióro pisarza wpadają nobliści, legendarni redaktorzy i całkiem znani przyjaciele.

Zmysł obserwacji, napastliwy humor, wyśmienity literacki styl ? oto cały Pilch i jego najlepsze teksty!

„Widok z mojego boksu” to podróż przez prawie trzydzieści lat pisarskiej działalności Jerzego Pilcha. Dzięki niej można wkroczyć do nieistniejącego już świata, gdy po Krakowie przechadzali się Miłosz i Mrożek, jak do siebie przyjeżdżał tu Jan Paweł II, a „bruLion” był pismem młodzieżowym. Jednak „Widok z mojego boksu” to nie tylko krakowskie anegdoty, ale świadectwo wielkiej pisarskiej wrażliwości i miłości do literatury, dla której można „roztrwonić wszystko”.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe