Wygraj egzemplarze książki „W drodze nad Morze Żółte” Nica Pizzolatto [ZAKOŃCZONY]

15 maja 2016

w_drodze_nad_morze_konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze zbioru opowiadań „W drodze nad Morze Żółte” autorstwa twórcy serialu „True Detective”, Nica Pizzolatto.

Do wygrania jest pięć egzemplarzy książki zawierającej odważne, wzruszające i błyskotliwe opowiadania Pizzolatto rozgrywające się na amerykańskim Południu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jak nazywa się gazeta, która jako pierwsza opublikowała opowiadania Nica Pizzolatto, zapewniając mu tym samym oficjalny debiut literacki?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Nic Pizzolatto – W drodze nad Morze Żółte”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 29 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „The Atlantic Monthly”.

Egzemplarze zbioru opowiadań „W drodze nad Morze Żółte” otrzymują:

Joanna Traczewska-Turyk,
Dawid Dużyński,
Krystian Kwiatek,
Magda Zajączkowska,
Anna Potrykus.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

w-drodze-nad-morze-zolteNic Pizzolatto „W drodze nad Morze Żółte”

Opis: Debiut twórcy serialu „True Detective”. Jedenaście opowiadań zebranych w tym tomie to historie o odnajdowaniu piękna w samotności, o tym, jak ciężko znaleźć porozumienie nie tylko między ludźmi, ale także między przeszłością i teraźniejszością, czy zgodę z samym sobą. Recenzenci przywołują klimat prozy Richarda Forda, gdzie uczucia samotności i rozczarowania życiem opisane są niezwykle precyzyjnym językiem, wciągając czytelnika w niekonwencjonalne opowieści. Strach, wstyd i poczucie wyobcowania towarzyszą bohaterom: matce ze złamanym sercem, która straciła synka, weterynarzowi w depresji, amatorowi BASE jumpingu, który właśnie oddaje skok ze spadochronem z łuku St. Luis czy jedenastoletniemu chłopcu, który po rozwodzie rodziców spędza weekend z ojcem i widząc, jak ten próbuje zrobić wrażenie na jednej z kobiet, uświadamia sobie z przerażeniem, że może mieć cechy swojego rodziciela. Jest także historia o nieudanej próbie odbicia córki trenera wkręconej w porno biznes. Bohaterowie Pizzolatty nie umieją łatwo pogodzić się ze stratą, walczą, choć sukces raczej nie jest im pisany. Ale to nie ma znaczenia. Smutne i piękne historie pozostają z czytelnikiem na długo.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe