Wygraj egzemplarze książki „Ucichło” Marii Karpińskiej z autografem autorki [ZAKOŃCZONY]

27 października 2022

Z okazji premiery powieści „Ucichło” autorstwa Marii Karpińskiej wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki z autografem autorki.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze napisanej z ogromną wrażliwością opowieści o końcu świata i końcu światów – mikrokosmosów, które chylą się ku upadkowi wraz z odejściem bliskiej osoby. Egzemplarze opatrzone są podpisem autorki. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Bohater „Ucichło” próbuje pozbierać się po stracie przyjaciela z dzieciństwa. Czy znasz jakieś inne powieści, które opowiadają o stracie kogoś bliskiego? Wymień przynajmniej trzy tytuły. (2) Jaką nagrodę literacką Maria Karpińska otrzymała za swoją debiutancką książkę „Żywopłoty”?


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Przyjaciel” Sigrid Nunez, „Jezioro Dargin” Wojciecha Chmielewskiego, „PS Kocham Cię” Cecelii Ahern, „Niepokój przychodzi o zmierzchu” Marieke Lucasa Rijnevelda, „Siedem minut po północy” Patricka Nessa, „Nora Webster” Colma Tóibína czy „Pewnego rodzaju miłość” Alicji Gęścińskiej (pragniemy podkreślić, że pytanie dotyczyło powieści, wiele książek, które wymienialiście, nie były powieściami). Prawidłowa odpowiedź na pytanie (2) brzmi: Maria Karpińska otrzymała za swoją debiutancką książkę „Żywopłoty” Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida.

Egzemplarze powieści „Ucichło” z autografem Marii Karpińskiej otrzymują:

Michał Grolewski,
Marta Prus,
Maciej Kubiaczyk.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maria Karpińska – Ucichło”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 6 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które podadzą najciekawsze zdaniem redakcji odpowiedzi na (1) pytanie i jednocześnie prawidłowo odpowiedzą na (2) pytanie.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Beztroskie młodzieńcze lato się kończy, ptaki odlatują lub tracą rozum, a nocą sen nie nadchodzi. Nieoczekiwanie czas, zamiast przeminąć, staje w miejscu. Główny bohater szuka ratunku w terapii, podczas której tworzy opowieść o swoim życiu: o przyjaźni, o miłości między rodzeństwem i o skomplikowanych zależnościach łączących te dwa uczucia. I o najdziwniejszym buncie, w jakim przyszło mu uczestniczyć – niezgodzie na śmierć.

W powieści „Ucichło”, podobnie jak w debiutanckich „Żywopłotach”, narrator zostaje uwikłany we własne słowa. Czy wystarczy nanieść na życiową opowieść parę poprawek, by zmienić bieg wydarzeń? Czy jesteśmy – tylko lub aż – tym, co opowiadamy?


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe