Wygraj egzemplarze książki „Powitanie rady nadzorczej” Petera Handkego [ZAKOŃCZONY]
Z okazji premiery pierwszej z planowanej serii dziesięciu książek ubiegłorocznego noblisty Petera Handkego, które mają ukazać się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Eperons-Ostrogi, przygotowaliśmy dla was konkurs.
Do rozdania mamy trzy egzemplarze zbioru „Powitanie rady nadzorczej”, w którym znajdują się opowiadania mające pośredni związek z postacią Franza Kafki lub wprost się do niego odwołujące. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.
Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Która książka Petera Handkego ukazała się w Polsce jako pierwsza? Podaj tytuł i rok polskiego wydania. (2) Czy Wydawnictwo Eperons-Ostrogi opublikowało już książki jakichś innych austriackich pisarzy oprócz Petera Handkego? Jeśli tak, to podaj ich imiona i nazwiska.
–
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Krótki list na długie pożegnanie. Pełnia nieszczęścia”, 1975 rok. (2) Robert Musil oraz Karl Kraus.
Egzemplarze zbioru opowiadań „Powitanie rady nadzorczej” Petera Handkego otrzymują:
Kamila Hankus,
Bartłomiej Rzepus,
Piotr Sopel.
Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).
–
Odpowiedzi przesyłajcie na adres e-mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Peter Handke w Eperons-Ostrogi”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 29 listopada, o godzinie 23:59.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.
Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Opis: Peter Handke to urodzony w 1942 roku w austriackim Griffen pisarz, tłumacz i dramaturg. Prowokujący i odważny, zyskał sławę już dzięki pierwszemu publicznemu wystąpieniu w 1966 roku, na którym wytknął obecnym tam literatom „impotencję i bezmyślność”, jaką dostrzega w ich dotychczasowym obrazowaniu świata. W początkowej fazie w jego twórczości mocno odznaczają się innowacyjne formy językowe i odrzucenie tradycyjnego opisu rzeczywistości. Z czasem następują widoczne zmiany, w późniejszych utworach pisarz w sposób bardziej konwencjonalny oddaje się rozważaniom związanym zarówno ze sferą emocji, jak i sprawami egzystencjalnymi. Na przełomie XX i XXI wieku Handke publikuje liczne kontrowersyjne teksty związane z wojną w Jugosławii, narażając się tym samym na ataki ze strony innych literatów, a także polityków i osób niegdyś zaangażowanych w konflikt. Uparcie broniąc swoich przekonań pisarz, mimo swych literackich osiągnięć, staje się w wielu kręgach persona non grata. Nadal jednak tworzy i publikuje, a jego kolejne utwory zyskują szerokie grono czytelników.
„Powitanie rady nadzorczej” to zbiór sześciu opowiadań kafkowskich. W skład książki wchodzą następujące teksty: „Powitanie rady nadzorczej”, „Proces (Dla Franza K.)”, „Szerszenie”, „Stan wyjątkowy”, „Trzy odczytania ustawy” i „Co mam na to powiedzieć?”.
TweetKategoria: książkowe