Wygraj egzemplarze książki „Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane” Flannery O’Connor [ZAKOŃCZONY]

8 czerwca 2019


Z okazji premiery książki „Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane” Flannery O’Connor wspólnie z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze książki zawierającej wszystkie opowiadania amerykańskiej mistrzyni pióra i jednej z najważniejszych, obok Trumana Capote’a, Williama Faulknera i Carson McCullers, przedstawicielek literatury Południowego Gotyku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki tytuł nosi pierwsze opowiadanie Flannery O’Connor, które ukazało się drukiem? Podaj również rok i nazwę pisma, w którym zostało opublikowane. (2) Która powieść Flannery O’Connor doczekała się ekranizacji i kto był reżyserem filmu?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Debiutanckie opowiadanie Flannery O’Connor nosi tytuł „Pelargonia” i ukazało się w 1946 roku na łamach pisma „Accent”, (2) Chodzi o powieść „Mądrość krwi”, którą przeniósł w 1979 roku na ekran reżyser John Huston.

Egzemplarze książki „Ocalisz życie, może swoje własne. Opowiadania zebrane” otrzymują:

Tomasz Wąsowicz,
Klaudia Krupa,
Emilia Sieniawska,

Jarosław Wszeborowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Flannery O’Connor ? Ocalisz życie, może swoje własne”.
Zakończenie konkursu w piątek, 21 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: „Ocalisz życie, może swoje własne” to zbiór opowiadań Flannery O?Connor zawierający również utwory niewydane dotąd po polsku. Autorka opisuje w nich świat dobrze sobie znany ? w Georgii, na południu USA, spędziła prawie całe życie. Obraz, który wyłania się z jej prozy, nie napawa optymizmem. Lekko, z prostotą i pewną dozą groteski pisarka kreśli przejmujące losy postaci, które miotają się w nieprzyjaznym świecie. Sam tytuł mówi wiele o tych świetnych nowelach ? nawet gdy człowiek dąży ku temu, by być dobrym, poczucie własnej obcości, które przychodzi do niego z zewnątrz, nie pozwala mu na to. Ludzie są tu sobie obojętni, wrodzy; zbrodnia i śmierć stanowią element codzienności. Zastanawia los dzieci, pozostawionych samopas lub osieroconych przez rodziców. Mali bohaterowie zaglądają do miejscowych muzeów osobliwości niczym pod podszewkę życia, odkrywają nikczemny świat dorosłych. Niezrozumienie jego prawideł miesza się z pojęciem grzechu i strachem przed karą Bożą, które kiełkują w dziecięcych umysłach. Utwory zostały ułożone w kolejności ich powstawania, a wydanie opatrzone jest przedmową Roberta Giroux, legendarnego amerykańskiego wydawcy i redaktora, przyjaciela O?Connor.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe