banner ad

Wygraj egzemplarze „Książki o przyjaźni” Macieja Marcisza [ZAKOŃCZONY]

6 stycznia 2022

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze najnowszej powieści Macieja Marcisza zatytułowanej „Książka o przyjaźni”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści, która opowiada o trudach codzienności dzisiejszych trzydziestolatków oraz o zmieniających się relacjach z przyjaciółmi. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) „Książka o przyjaźni” to druga powieść w dorobku Macieja Marcisza. Jaki tytuł nosił powieściowy debiut autora i w którym roku się ukazał? (2) Czy znasz jakieś przykłady przyjaźni w literaturze? Wymień przynajmniej dwa takie przykłady i podaj tytuły powieści, w których zostały opisane.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Powieściowy debiut Macieja Marcisza nosi tytuł „Taśmy rodzinne” i ukazał się w 2019 roku. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie przykłady,  jak Ptasiek i Al w „Ptaśku”, Ania i Diana w „Ani z Zielonego Wzgórza”, George i Lennie w „Myszach i ludziach”, Don Kichot i Sancho Pansa w „Przemyślnym szlachcicu Don Kichocie z Manczy”, Oskar i pani Róża w „Oskarze i pani Róży”, Sherlock Holmes i doktor John Watson w „Studium w szkarłacie”, Jude, Willem, Malcolm i JB w „Małym życiu” czy Elena i Lili w „Genialnej przyjaciółce”.

Egzemplarze powieści „Książka o przyjaźni” Macieja Marcisza otrzymują:

Paulina Guz,
Magdalena Zając,
Paulina Wróblewska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maciej Marcisz – Książka o przyjaźni”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 16 stycznia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które prawidłowo odpowiedziały na pierwsze pytanie i podały najciekawsze zdaniem redakcji odpowiedzi na drugie pytanie.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Kasia, Michał i Dorota znają się od zawsze. Ich przyjaźń przetrwała kilkanaście lat, przeprowadzki do odległych miast, a nawet coraz bardziej rozjeżdżające się życiowe drogi. Gdy jednak skrzętnie skrywana tajemnica wycieka na grupowym czacie, los relacji zaczyna wisieć na włosku. Czy należy walczyć o marniejącą przyjaźń przez wzgląd na stare dobre czasy? A może pewnym rzeczom należy pozwolić umrzeć? Czy nasi rodzice mieli rację mówiąc, że w pewnym wieku prawdziwych przyjaciół policzymy na palcach jednej ręki?

„Książka o przyjaźni” to powieść o więzach mocniejszych niż miłość, powołaniu i rozczarowującej dorosłości. O tym kim chcemy się stać dzięki najbliższym ludziom i o codziennych kompromisach, które oddalają nas od wyobrażeń o nas samych, aż do momentu, kiedy stajemy się zupełnie do nich niepodobni. O wielkiej niewiadomej, którą jest nasze życie – do czasu, kiedy przestaje nią być.

To podróż przez formacyjne doświadczenia trójki przyjaciół – pierwsze miłości, noce spędzone na rozmowach i lekturach, wstyd i akceptację, historyczne wydarzenia i muzyczne festiwale. To opowieść o głosach przyjaciół, które zostają w naszych głowach nawet wtedy, kiedy oni już dawno zniknęli z naszego życia.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe