Wygraj egzemplarze książki „Nie będę stała z tyłu – pamiętnik z punkowej rebelii” Nancy Barile [ZAKOŃCZONY]

27 stycznia 2023

Z okazji polskiej premiery wspomnień „Nie będę stała z tyłu – pamiętnik z punkowej rebelii” autorstwa Nancy Barile wspólnie z wydawcą książki, oficyną Underdog Press, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, w której autorka – aktywna uczestniczka wydarzeń – opisała początki rozwoju niezależnej sceny hardcore punk w Filadelfii na początku lat 80. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jak nazywa się postawa rozprzestrzeniona głównie w środowisku hardcore punka charakteryzująca się m.in. unikaniem alkoholu, narkotyków i papierosów? Dla ułatwienia dodajmy, że jej zwolennikiem był Al Barile -gitarzysta zespołu SSD (znanego wcześniej jako SS Decontrol), a prywatnie mąż Nancy. (2) „Nie będę stała z tyłu” to trzecia książka w katalogu nowo powstałego wydawnictwa Underdog Press. Jakie tytuły ukazały się przed książką Nancy Barile?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Postawa rozprzestrzeniona głównie w środowisku hardcore punka charakteryzująca się m.in. unikaniem alkoholu, narkotyków i papierosów nosi nazwę straight edge. (2) Przed książką Nancy Barile „Nie będę stała z tyłu” w katalogu nowo powstałego wydawnictwa Underdog Press ukazały się następujące pozycje „Swans – ofiara i transcendencja” Nicka Soulsby’ego oraz „Rób, co chcesz – historia Bad Religion” Jima Rulanda.

Egzemplarze książki „Nie będę stała z tyłu – pamiętnik z punkowej rebelii” Nancy Barile otrzymują:

Michał Juryś,
Marta Wlazło,
Eryk Piasecki.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Nancy Barile – Nie będę stała z tyłu”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 6 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Nancy Barile przeszła nietypową drogę: przykładna uczennica, rozczarowana realiami katolickiej edukacji, przeżyła fascynację muzyką lat 70. i stała się filarem filadelfijskiej sceny hardcore punk. Organizując jedne z pierwszych koncertów DIY w Filadelfii (między innymi dla Minor Threat i SSD) i udzielając się jako menadżer lokalnych kapel, Nancy znalazła się w samym centrum wydarzeń, podczas gdy pionierskie zespoły, takie jak Dead Kennedys i Black Flag, na nowo pisały historię muzyki popularnej. Nancy przetrwała punkowe zadymy, ostatecznie odnajdując w swoim buncie miłość i zyskując lepsze zrozumienie ludzkiej natury.

„Nancy napisała książkę o swoich punkowych latach w Filadelfii w pierwszej połowie lat 80., kiedy scena hardcore punk znajdowała się na etapie budowania tożsamości plemiennej. To właśnie wtedy po raz pierwszy młodzi ludzie zaczęli zakładać własne kapele, organizować koncerty, wydawać fanziny, tworzyć wytwórnie płytowe i wydawać płyty poza głównym obiegiem branży muzycznej. Punk, zarówno dla mnie, jak i zapewne dla większości z nas, był przede wszystkim metodą nawiązywania kontaktów, ponieważ z wielu różnych powodów wszyscy czuliśmy się zepchnięci na margines społeczny. Wykorzystywaliśmy muzykę jako przestrzeń spotkań albo rodzaj sekretnego języka, dzięki któremu mogliśmy rozpoznać swoich współtowarzyszy. Bywało, że wypatrzyłeś kogoś na ulicy i wiedziałeś, że łączy was wspólna, tajemna wiedza” – pisze Ian MacKaye.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe