Wygraj egzemplarze książki „Mistrz. Tadeusz 'Teddy’ Pietrzykowski” Eleonory Szafran [ZAKOŃCZONY]

15 września 2021

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Mistrz. Tadeusz 'Teddy’ Pietrzykowski”, której nietuzinkowy bohater stał się inspiracją do powstania filmu fabularnego w reżyserii Macieja Barczewskiego. Książkę publikowało wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki opowiadającej o przeżyciach obozowych sportowca i zwycięstwach przynoszących otuchę pozbawionym nadziei, wycieńczonym współwięźniom, którzy mogli zobaczyć, jak „Polak pokonuje Niemca”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Do jakiej kategorii wagowej w boksie przynależał Tadeusz Pietrzykowski? (2) Jaki tytuł nosi nowela Józefa Hena, w której „Teddy” Pietrzykowski był pierwowzorem dla głównego bohatera?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Tadeusz Pietrzykowski przynależał w boksie do kategorii koguciej. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (2) brzmi: Nowela Józefa Hena, w której „Teddy” Pietrzykowski był pierwowzorem dla głównego bohatera, nosi tytuł „Bokser i śmierć”.

Egzemplarze książki „Mistrz. Tadeusz 'Teddy’ Pietrzykowski” Eleonory Szafran otrzymują:

Zuzanna Góźdź,
Paweł Rafałowicz,
Piotr Ossowski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Mistrz Tadeusz Teddy Pietrzykowski”.

Zakończenie konkursu w niedzielę, 26 września, o godzinie 23:59.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis wydawcy: Nikt przed nim tego nie zrobił. Żaden z wycieńczonych szeregowych więźniów nie odważył się walczyć z silniejszymi, dobrze odżywionymi obozowymi kapo. „Teddy” pamiętał jednak, czego przed wojną nauczył go Papa Stamm: trzeba walczyć do końca. Zwycięstwa „Teddy’ego” na obozowych ringach to nie była tylko wygrana walka bokserska, to był pokaz niezłomności i nadzieja dla tysięcy więźniów, którzy patrzyli „jak Polak bije Niemca” i widzieli w tym zapowiedź zwycięstwa i końca wojny.

Ta książka to dokument pamięci. „Teddy” sam opowiada, co przeżył i widział. Jego historie trzymają w napięciu, nieraz budzą przerażenie, czasem głębokie wzruszenie szlachetną postawą współwięźniów albo zaciekawienie uczuciem rodzącym się w obozowym piekle. Relacje o niezwyciężonym „Teddym” pojawiają się we wspomnieniach byłych więźniów Auschwitz, ale on sam dotąd żył w cieniu swoich niewiarygodnych zwycięstw. Niezwykle skromny, pogodny człowiek – heros w skórze antybohatera – przez lata snuł swoje opowieści tylko w gronie rodziny i przyjaciół. Odnalezienie zielonego brulionu z zapiskami pozwoliło nareszcie oddać głos mistrzowi.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe