Wygraj egzemplarze książki „Márquez. Listy i wspomnienia” [ZAKOŃCZONY]

17 kwietnia 2015

konkurs-listy-marqueza
Z okazji pierwszej rocznicy śmierci Gabriela García Márqueza wspólnie z wydawnictwem Bellona przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki Plinia Apuleya Mendozy „Márquez. Listy i wspomnienia”.

Pięć egzemplarzy książki zawierającej wspomnienia autora o jego przyjacielu, wybitnym kolumbijskim nobliście, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jak nazywa się miasto w Kolumbii, na którym Márquez wzorował wioskę Macondo z powieści „Sto lat samotności”?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Márquez. Listy i wspomnienia”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 26 kwietnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Aracataca”.

Egzemplarze książki „Márquez. Listy i wspomnienia” otrzymują:

Kinga Łusiewicz,
Jakub Stępiński,
Beata Antczak,
Wojciec Skórski,
Anna Fochtman.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

konkurs-listy-marqueza-2

Plinio Apuleyo Mendoza „Márquez. Listy i wspomnienia”

Opis: Plinio Apuleyo Mendoza mawia, że jego przyjaciel Gabriel Garcia Marquez, zmarły niedawno powieściopisarz, uwielbiany przez miliony czytelników na całym świecie, czasami uwalniał się od ciężaru swojego własnego mitu i tak po prostu ponownie stawał się zwykłym, prostolinijnym Gabo. Książka ta opowiada właśnie o tych momentach. O prawdziwym Gabo, jakiego znał jedynie krąg jego najbliższych przyjaciół. To wzruszający, a czasem zaskakujący portret kolumbijskiego pisarza, od jego początków jako ambitnego dziennikarza, po wyniesienie go na ołtarze literatury, kiedy przyznano mu Literacką Nagrodę Nobla. Ponadto książka zawiera jedenaście wcześniej niepublikowanych listów napisanych przez Gabo do Plinia, jego literackiego powiernika. To dokumenty o wyjątkowej wartości, w których pisarz wyraża swoje wątpliwości, nadzieje i trudności, jakie towarzyszyły mu podczas pisania najwybitniejszych dzieł, takich jak Sto lat samotności czy Jesień patriarchy.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe