Wygraj egzemplarze książki Magdaleny Zawadzkiej „Taka jestem i już!” [ZAKOŃCZONY]

22 maja 2015

zawadzka-taka-jestem-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki Magdaleny Zawadzkiej „Taka jestem i już!”.

Pięć egzemplarzy książki zbierającej wspomnienia i felietony jednej z najlepszych polskich aktorek rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Popularność Magdalenie Zawadzkiej przyniosła rola w serialu z lat 60. zrealizowanym na podstawie popularnej polskiej powieści. Jaki jest tytuł tej książki oraz w kogo wcieliła się aktorka?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Magdalena Zawadzka Taka jestem i już”.
Zakończenie konkursu w piątek, 5 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Aktorka wcieliła się w Basię Jeziorkowską (później Wołodyjowską) w serialu na podstawie „Pana Wołodyjowskiego” Henryka Sienkiewicza.

Egzemplarze książki „Taka jestem i już” otrzymują:

Ewa Paździor,
Grzegorz Bielawski,
Katarzyna Kazimierczak,
Agata Staniszewska,
Mariola Paraluk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

taka-jestem-i-juzMagdalena Zawadzka „Taka jestem i już!”

Opis: Kolejne po „Kiju w mrowisko” pamiętniki Magdaleny Zawadzkiej. Poprzedni tom obejmował dzieciństwo, czas dojrzewania i młodość. Tym razem Magdalena Zawadzka opowiada też o swych latach dojrzałych i o dorastaniu do dojrzałości (która przychodzi niepostrzeżenie), o traumatycznym czasie żałoby po śmierci męża Gustawa Holoubka („Świat bez Gustawa”), o świecie bez rodziców (Mama autorki zmarła w 2014 roku). Rozwija też opowieść o Jaśku ? swoim dorosłym już dziś synu ? opatrując ją wieloma rodzinnymi anegdotami. Osobną część książki stanowią „Podróże”, które są wielką pasją aktorki. A świat widziany jej oczami ? fascynujący. Część trzecia to „Felietony” pisane w latach dziewięćdziesiątych (ale jest też współczesna niespodzianka!), jednak wciąż przejmująco aktualne. Jak bardzo nic się w Polsce nie zmienia (a jeśli tak ? to na gorsze), świadczy nowy, napisany specjalnie do książki felieton z sierpnia 2014 roku, który dowcipnie i dosadnie pokazuje, co się dzieje z kulturą języka, kulturą polityczną i kulturą osobistą. Tę wielobarwną opowieść ilustruje unikatowy materiał zdjęciowy z bogatego archiwum autorki.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe