Wygraj egzemplarze książki „Dzikie żądze. Bronisław Malinowski nie tylko w terenie” Grzegorza Łysia [ZAKOŃCZONY]

24 listopada 2021

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać egzemplarze pierwszej polskiej biografii Bronisława Malinowskiego zatytułowanej „Dzikie żądze” autorstwa Grzegorza Łysia.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze napisanej z werwą i reporterskim zacięciem książki, która przedstawia koleje życia wielkiego naukowca. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Bronisław Malinowski stanowił pierwowzór pewnej postaci w jednej z powieści Stanisława Ignacego Witkiewicza. O którą powieść i którego bohatera chodzi? (2) W którym roku i w jakim wydawnictwie ukazała się po raz pierwszy najsłynniejsza praca Malinowskiego, „Życie seksualne dzikich”?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią (1) Chodzi o powieść „622 upadki Bunga, czyli Demoniczna kobieta”, w której Malinowski został przedstawiony jako książę Nevermore, (2) „Życie seksualne dzikich” ukazało się w 1929 roku nakładem brytyjskiej oficyny G. Routledge & Sons.

Egzemplarze książki „Dzikie żądze” otrzymują:

Dorota Szczurek,
B.B.,
Weronika Lewicka.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Dzikie żądze. Bronisław Malinowski nie tylko w terenie”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 4 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Niewielu Polaków miało tak istotny udział w naukowym dorobku Zachodu, jak Bronisław Malinowski. Jednak w Polsce był on i jest, poza środowiskiem naukowym, prawie nieznany. „Prawie”, bo niemało osób słyszało o polskim uczonym, który napisał „Życie seksualne dzikich”. I na znajomości tego wpadającego w ucho tytułu jednego z dzieł tetralogii trobriandzkiej wiedza ta się kończy.

Znakomity antropolog, podróżnik i socjolog. Uwielbiany przez słuchaczy wykładowca i nauczyciel. Twórca teorii funkcjonalnej i jeden z pionierów badań terenowych. Jaki naprawdę był Bronisław Malinowski?

Błyskotliwa biografia przedstawia koleje życia wielkiego naukowca: od dzieciństwa w młodopolskim Krakowie, przez burzliwą młodość spędzoną w towarzystwie Leona Chwistka i Witkacego w Zakopanem i wielką wyprawę badawczą na Nową Gwineę i Trobriandy, po przełomową dla rozwoju antropologii pracę naukową i międzynarodową sławę. Grzegorz Łyś odkrywa przed czytelnikami mało znane szczegóły niezwykłego życiorysu Malinowskiego, osobowości niebywale twórczej i złożonej, fascynującej, ale i kontrowersyjnej – autora dziennika, którego opublikowanie wywołało w swoim czasie prawdziwy skandal.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe