Wygraj egzemplarze książki „Do ostatniej kości” Camille DeAngelis [ZAKOŃCZONY]

26 grudnia 2022

We współpracy z wydawnictwem Poradnia K orgniazujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Do ostatniej kości” autorstwa Camille DeAngelis.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze powieści grozy opowiadającej o parze młodych kanibali, która urządza sobie morderczą wyprawę po Ameryce. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Czy znasz jakieś inne powieści opowiadające o kanibalach? Wymień przynajmniej dwa tytuły wraz z autorami. (2) „Do ostatniej kości” zekranizował niedawno Luca Guadagnino. Ile pełnometrażowych filmów fabularnych na podstawie książek ma w swoim dorobku ten włoski reżyser? Podaj ich tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Wyborny trup” Agustiny Bazterriki, „Matka na obiad” Shaloma Auslandera, „Poza sezonem” Jacka Ketchuma, „Ludzie cienia” Grahama Mastertona, „Sekretna kolacja” Raphaela Montesa, „Milczenie owiec” Tomasa Harrisa, „Głód” Matta Shawa czy „Droga ślepców” Marka Dryjera. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (2) brzmi: Luca Guadagnino ma w swoim dorobku trzy pełnometrażowe filmy fabularne na podstawie książek. Są to: „Melissa P.”, „Tamte dni, tamte noce” oraz „Do ostatniej kości”.

Egzemplarze powieści „Do ostatniej kości” Camille DeAngelis otrzymują:

Anna Stadnik,
Julia Wijas,
Joanna Furlepa.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Do ostatniej kości”.
Zakończenie konkursu w piątek, 6 stycznia 2023 roku, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które podadzą najciekawsze zdaniem naszej redakcji tytuły w odpowiedzi na (1) pytanie i odpowiedzą prawidłowo na (2) pytanie.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Maren Yearly nie tylko łamie serca, ona je pożera. Do ostatniej kości to horror, który prowokuje, wstrząsa, pochłania. To jednak przede wszystkim historia o głodzie miłości i akceptacji. Love story na miarę XXI wieku.

Porzucona przez rodzinę nastoletnia kanibalka Maren wyrusza w podróż po Ameryce. Zabiera ze sobą trochę pieniędzy i kilka książek, ale też dręczące wspomnienia i swój nienasycony głód.

W drodze poznaje chłopaka. Pociągający i tajemniczy Lee widzi Maren taką, jaka jest. Bo i on jest kimś takim jak ona. Przy nim Maren nie czuje się już tak bardzo samotna i przerażona. Dalej jadą razem, para wyrzutków skazanych na ukrywanie się przed ludźmi i… ich zjadanie. We dwójkę Maren i Lee są silni i nietykalni. Ale czy ta więź i bezwarunkowa miłość ocali ich przed samymi sobą i światem, do którego nie należą?

Do ostatniej kości to oryginalny horror i inteligentnie poprowadzona powieść grozy, która jest jednocześnie wspaniałą opowieścią o dojrzewaniu, poszukiwaniu miłości i akceptacji. Nic dziwnego, że historią młodych kanibali szybko zainteresowało się kino.

Adaptacja filmowa książki Camille DeAngelis w reżyserii Luki Guadagnina była sensacją Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i otrzymała nagrody za reżyserię i debiut aktorski. W głównych bohaterów wcielili się Taylor Russell i Timothée Chalamet.


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe