Wygraj egzemplarze książki „Długi płatek morza” Isabel Allende [ZAKOŃCZONY]

19 lipca 2020

Z okazji polskiej premiery najnowszej powieści Isabel Allende zatytułowanej „Długi płatek morza” wspólnie z Wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze opowieści obejmującej dziesięciolecia i przemierzającej kontynenty, która podąża za dwojgiem ludzi, uciekających przed wojną w poszukiwaniu nowego domu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile książek autorki doczekało się ekranizacji (chodzi zarówno o filmy pełnometrażowe, jak i seriale)? Podaj ich tytuły. (2) Czy znasz jakichś pisarzy, którzy brali udział w hiszpańskiej wojnie domowej? Wymień przynajmniej dwóch.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Trzy: „Dom duchów”, „Miłość i cienie”, „Inés, pani mej duszy”, (2) Wymienialiście m.in. następujących pisarzy: George Orwell, Ernest Hemingway, Federico García Lorca, Andre Malraux, John Dos Passos, Ilja Erenburg czy Pablo Neruda.

Egzemplarze książki „Długi płatek morza” otrzymują:

Danuta Szymków,
Przemysław Wysocki,
Michał Sobolewski.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Isabel Allende – Długi płatek morza”.
Zakończenie konkursu w piątek, 31 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Hiszpania, styczeń 1939 roku. Krwawą wojnę domową kończy zwycięstwo generała Franco. Zaczyna się Wielka Ewakuacja: do granicy francuskiej przez Pireneje dociera blisko pół miliona republikańskich uchodźców. Wśród nich jest Roser, ciężarna młoda wdowa, której życie nieodwracalnie splata się z życiem Victora Dalmau, lekarza wojskowego i brata jej zmarłej miłości. Aby przetrwać, muszą zjednoczyć się w małżeństwie, którego żadne z nich nie chce.

Przejęty losem hiszpańskich wygnańców poeta Pablo Neruda przekonuje chilijskiego prezydenta, by Chile ? „długi płatek morza i wina i śniegu”, jak nazwał swój kraj w jednym z wierszy ? stało się dla emigrantów nową ojczyzną.

Roser i Victor zaczynają od nowa. Będą musieli stawić czoło niejednej próbie, mimo to znajdą nie tylko radość, ale i przyjaciół ? i to w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach.

Isabel Allende wraca do wspomnień, zainspirowana światowym kryzysem uchodźczym, i przypomina, że Pablo Neruda po latach uznał swoją pomoc hiszpańskim uchodźcom za swój najlepszy poemat, który przetrwa, choćby krytyka przekreśliła całą jego poezję.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe