Wygraj egzemplarze książki „Coś” Johna W. Campbella [ZAKOŃCZONY]

27 listopada 2019


Wspólnie z Wydawnictwem Vesper postanowiliśmy zorganizować konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze kultowej książki science fiction „Coś” autorstwa Johna W. Campbella.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki zawierającej rozszerzoną, niepublikowaną wcześniej wersję jednej z najważniejszych, najbardziej wpływowych i zapadających w pamięć powieści science fiction, jakie kiedykolwiek napisano. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powstało kinowych ekranizacji noweli „Kim jesteś? (oryg. „Who Goes There?”) Johna Campbella, którą w rozszerzonej wersji możemy przeczytać w tej książce? (2) John W. Campbell był nie tylko pisarzem, ale też znanym redaktorem. Których znanych twórców fantastyki pomógł wypromować w swojej karierze? Wymień przynajmniej trzech.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Dwie („Istota z innego świata” z 1951 roku i „Coś” z 1982 roku, ale jeśli ktoś jako trzecią podał prequel „Coś” z 2011 roku, to też uwzględniliśmy taką odpowiedź), (2) W odpowiedzi na drugie pytanie można było podać m.in. Arthura C. Clarke’a, Isaaca Asimova, Roberta A. Heinleina, Alfreda E. van Vogta, Theodora Sturgeona i Lestera Del Reya.

Egzemplarze książki „Coś” otrzymują:

Damian Paszkowski,
Klaudia Malinowska,
Renata Mieloszyk.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „John W. Campbell ? Coś”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 8 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę (inaczej nie będzie brane pod uwagę):

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Niniejsza książka zawiera nigdy wcześniej niepublikowaną, pełną wersję jednego z najważniejszych opowiadań science fiction: „Kim jesteś?” (oryg. „Who Goes There?”) Johna Campbella. Opublikowane pierwotnie w 1938 roku w czasopiśmie „Astounding Science Fiction”, stało się kanwą m.in. filmu „Coś” (oryg. „The Thing”) w reżyserii Johna Carpentera z Kurtem Russellem w roli głównej. To za sprawą tej kultowej już dziś ekranizacji historia grupy amerykańskich naukowców stacjonujących na Antarktydzie, którzy natrafiają na wrak statku kosmicznego i uwięzionego w lodzie przybysza z obcej planety zyskała światowy rozgłos. Mało kto miał jednak okazję zapoznać się z jej literackim pierwowzorem. W 2017 roku pracujący nad biografią Campbella Alec Nevala-Lee odnalazł w archiwach Houghton Library na Uniwersytecie Harvarda zdecydowanie dłuższą i bogatszą w szczegóły wersję słynnego opowiadania, które niedawno dopiero ujrzało światło dzienne. Powyższe wydanie zawiera również przedmowę Aleca Nevala-Lee oraz wprowadzenie jednego z najbardziej znanych pisarzy science fiction, Roberta Silverberga. Polska edycja została wzbogacona o posłowie Piotra Goćka, a także fragment powieści będącej kontynuacją historii opisanej przez Campbella. Dodatkową atrakcją są sugestywne ilustracje Macieja Kamudy.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe