Wygraj egzemplarze książki „Charles Bukowski. Wspomnienia Scarlet” Pameli Wood [ZAKOŃCZONY]

11 kwietnia 2019


Z okazji premiery książki „Charles Bukowski. Wspomnienia Scarlet” autorstwa Pameli „Cupcakes” Wood wspólnie z wydawnictwem Replika przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki wspomnieniowej, w której autorka opowiada o swoim dwuletnim związku z amerykańskim pisarzem Charlesem Bukowskim. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jaki tytuł nosi film dokumentalny, w którym autorka książki, Pamela Wood (wtedy jeszcze pod nazwiskiem Pamela „Cupcakes” Miller), wystąpiła przez chwilę obok Charlesa Bukowskiego jako jego dziewczyna?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Charles Bukowski. Wschodnie Hollywood 1976”. Materiały te wykorzystano później w dokumencie „Bukowski: stworzony do tego” („Bukowski: Born into This”). Wystarczyło podać jeden z tych tytułów.

Egzemplarze książki „Charles Bukowski. Wspomnienia Scarlet” otrzymują:

Marcin Gajda,
Anna Sumera-Dondziło,
Wojciech Cholewa.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Charles Bukowski. Wspomnienia Scarlet”.
Zakończenie konkursu w środę, 24 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Zaczęło się pod wpływem impulsu ? przelotna znajomość pomiędzy ikonicznym Charlesem Bukowskim a jego słynną muzą, Pamelą „Cupcakes” Wood, która doprowadziła do dwuletniego związku, opisywanego przez Wood w tym pamiętniku bez zbędnego owijania w bawełnę. Jest to orzeźwiająco prostolinijna historia ich pełnego absurdów, lecz i czaru związku.

To spełniony sen entuzjastów Bukowskiego ? pełne zanurzenie się w jego życie u boku niezależnej i rezolutnej Scarlet, kobiety, o której pisał w książce pod tymże tytułem, jak również w wielu wierszach. W powieści Bukowskiego „Kobiety” pojawia się ona jako Tammie.

Kim jest Scarlet? Skąd wzięła się tak silna chemia pomiędzy Bukowskim a kobietą, której tożsamość wielu intrygowała? Niniejsza książka to wciągająca i błyskotliwa historia ich wspólnego życia: pełna miłości i dowcipu, skomplikowana, a czasem skandaliczna. Widzimy Buka jako niepozbawionego wad geniusza, dostrzegamy jego utajoną gwałtowność, wychodzącą na jaw pod wpływem alkoholu, ale i doceniamy jego prawdziwą, wrażliwą i współczującą naturę.

„Świetnie napisana, żywa i poruszająca książka. Czytając ją, miałem wrażenie, że siedzę z Pamelą Wood i z Bukowskim w jednym pokoju” ? poleca pisarz Dan Fante.

„Scarlet przypomina czytelnikowi, za co podziwiamy Bukowskiego, pogłębia zrozumienie jego nietuzinkowej i mimo wszystko uroczej osobowości” ? poleca biograf Bukowskiego Howard Sounes.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe