Wygraj egzemplarze książki „Biała ciemność” Davida Granna [ZAKOŃCZONY]

18 lipca 2021

Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Biała ciemność” autorstwa Davida Granna.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze reportażu poświęconego słynnemu polarnikowi Henry’emu Worsleyowi, który postanowił sprawdzić granice ludzkich możliwości. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kiedy dokonano pierwszego w historii przejścia w poprzek całej Antarktydy, od Morza Weddella do Morza Rossa? Podaj rok wyprawy oraz imię i nazwisko dowódcy. (2) Którą książkę Davida Granna ekranizuje aktualnie Martin Scorsese? Napisz jej tytuł.


Konkurs rozstrzygnięty. Odpowiedzi na pytania brzmią: (1) Pierwszego w historii przejścia w poprzek całej Antarktydy, od Morza Weddella do Morza Rossa, dokonała wyprawa pod dowództwem Viviana Ernesta Fuchsa w 1958 roku. (2) Martin Scorsese ekranizuje aktualnie „Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI” Davida Granna.

Egzemplarze książki „Biała ciemność” Davida Granna otrzymują:

Adam Kumański,
Edyta Nowakowska-Laks,
Agata Baca.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „David Grann – Biała ciemność”.
Zakończenie konkursu w środę, 28 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: W 1914 roku Ernest Shackleton wyruszył na kolejną wprawę transantarktyczną. Jej celem było przejście Antarktydy od Morza Weddellena do Morza Rossa. Statek, którym podróżowali członkowie ekspedycji, został jednak zmiażdżony przez kry lodowe 160 kilometrów od lądu. Rozpoczęła się walka o przetrwanie, a dzięki determinacji Shackletona wszyscy członkowie wyprawy przeżyli.

Henry Worsley, potomek Franka Worsleya, dowódcy statku Shackletona, od dzieciństwa marzył o Antarktydzie. Wreszcie w 2008 roku z dwoma innymi potomkami załogi udało mu się przejść trasą jednej z nieukończonych wypraw Shackletona i dotrzeć na biegun. Siedem lat później 55-letni Henry pożegnał się z rodziną i rozpoczął swoją najbardziej niebezpieczną misję: samotną pieszą wędrówkę przez Antarktydę.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe