banner ad

Wygraj egzemplarze kryminału kulinarnego pt. „Diabelski owoc” [ZAKOŃCZONY]

26 października 2016

diabelski-owoc-konkurs
Z okazji pojawienia się na naszym rynku serii kryminałów kulinarnych Toma Hillenbranda, wspólnie z wydawcą książki, oficyną Smak Słowa, przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać pierwszy tom cyklu zatytułowany „Diabelski owoc”.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze pysznej powieści o kryminalnych perypetiach kulinarnego Jamesa Bonda, Xaviera Kieffera, mistrza kuchni prowadzącego malutki lokal w Luksemburgu, który zmuszony jest wcielić się w detektywa amatora w celu oczyszczenia się z podejrzeń o morderstwo. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: W którym roku i pod jakim tytułem ukazało się dzieło uznawane za pierwszą polską książkę kucharską?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Tom Hillenbrand – Diabelski owoc”.
Zakończenie konkursu w środę, 9 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź to: „Compendium ferculorum, albo zebranie potraw” autorstwa Stanisława Czernieckiego wydane w 1682 roku.

Egzemplarze powieści „Diabelski owoc” otrzymają:

Mateusz Jasiński,
Wojciech Domański,
Małgorzata Lenkiewicz,
Adrianna Malikowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, telefon) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

diabelski-owocTom Hillenbrand „Diabelski owoc”

Opis: Xavier Kieffer, niegdyś mistrz kuchni, prowadzi w Luksemburgu, w Dolnym Mieście, malutką restaurację, gdzie serwuje swoim gościom potrawkę z zająca, zupę luksemburską i paszteciki podlewane rieslingiem. Jednak pewnego dnia w jego lokalu umiera znany paryski krytyk kulinarny ? i nagle na Kieffera pada podejrzenie o popełnienie morderstwa. Gdy później bez śladu znika jeszcze mistrz kuchni, u którego kiedyś się uczył, restaurator postanawia na własną rękę przeprowadzić śledztwo. Natrafia przy tym na tajemniczy, niezwykle smaczny owoc, na pozbawione skrupułów koncerny spożywcze i na chorobliwie egoistycznych kucharzy prowadzących programy telewizyjne. Kieffer coraz bardziej zagłębia się w świat wykwintnej kuchni, zdominowany przez bezwzględną walkę z konkurencją i presję jakości, i tym sposobem odkrywa, o co toczy się ta gra.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe