Wygraj egzemplarze komiksu „Tetris. Ludzie i gry” Boxa Browna [ZAKOŃCZONY]

27 lipca 2019


We współpracy z wydawnictwem Marginesy organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze biograficznego komiksu „Tetris. Ludzie i gry” Boxa Browna.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze fascynującego komiksu traktującego o powstaniu najpopularniejszej gry komputerowej w historii, ale także o fenomenie gier jako formie sztuki i rozrywki. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Która układanka logiczna zainspirowała Aleksieja Pażytnowa do stworzenia gry Tetris? Podaj jej nazwę. (2) Na jakim komputerze Pażytnow stworzył Tetrisa? Podaj jego nazwę.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Pentomino, (2) Elektronika 60.

Egzemplarze komiksu „Tetris. Ludzie i gry” otrzymają:

Krzysztof Kożuchowski,
Urszula Bernacka,
Michał Dudek.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni od otrzymania adresów od zwycięzców.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Box Brown ? Tetris. Ludzie i gry”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 8 sierpnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Tetris to jedna z najdoskonalszych i najpopularniejszych gier wideo w historii. Prosta, ale niezwykle wciągająca. Niekończąca się łamigłówka, od której uzależniły się miliony graczy na całym świecie. Choć powstała 35 lat temu, do dziś cieszy się wielką popularnością. Z tym, że teraz najczęściej gra się w nią nie na komputerze, a w telefonie. Wystarczy spędzić z Tetrisem trochę czasu, by wszędzie widzieć spadające bloki o charakterystycznych kształtach. By zacząć o nich śnić.

Aleksiej Pażytnow stworzył Tetrisa w 1984 roku w zasadzie przypadkiem, pracując tak naprawdę nad oprogramowaniem dla radzieckiego rządu. Gra szybko podbiła serca jego współpracowników, którzy nie mogli się od niej oderwać, zawalając obowiązki służbowe. Tetris szybko wyciekł za Żelazną Kurtynę i wzbudził pożądanie gigantów ówczesnej cyfrowej rozrywki. Pragnęły jej Nintendo, Atari, Sega ? najważniejsi w tamtych czasach wydawcy gier.

Komiks Boxa Browna to opowieść o przebłysku geniuszu, wojnie o prawa do wydania gry ? pełnej potajemnych wizyt w Moskwie, sekretnych umów, niezliczonych nieporozumień i bezczelnych kradzieży ? ale także o roli gier w sztuce, kulturze i przemyśle czy w życiu człowieka w ogóle.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe