Wygraj egzemplarze komiksu kryminalnego „Złoty Berlin” Arnego Jyscha [ZAKOŃCZONY]

8 marca 2020


Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze komiksu kryminalnego „Złoty Berlin” autorstwa Arnego Jyscha.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze wciągającej opowieści graficznej noir, która rozgrywa się w Berlinie u schyłku Republiki Weimarskiej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku ukazała się po raz pierwszy w Niemczech kryminalna powieść Volkera Kutschera, na podstawie której powstał komiks „Złoty Berlin”? (2) Jaki tytuł nosi serial niemiecki, zainspirowany historią wymyśloną przez Volkera Kutschera i przedstawioną też w komiksie „Złoty Berlin”? Podaj również, ile ukończono sezonów tej produkcji.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Kryminalna powieść „Śliska sprawa” Volkera Kutschera, na podstawie której powstał komiks „Złoty Berlin”, po raz pierwszy ukazała się w Niemczech w 2008 roku, (2) serial nosi nazwę „Babylon Berlin”, dotychczas nakręcono trzy sezony (ale uwzględniliśmy również odpowiedź: dwa sezony, ponieważ polski dystrybutor serialu, HBO, pierwsze dwa sezony łączy w jeden).

Egzemplarze komiksu „Złoty Berlin” otrzymują:

Beata Michno,
Sławomir Góralczyk,
Paweł Bańbura.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów i jak rozwinie się sytuacja z dostarczaniem przesyłek z powodu koronawirusa).
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Arne Jysch ? Złoty Berlin”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 19 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Berlin, rok 1929. Komisarz Gereon Rath z powodów dyscyplinarnych zostaje przeniesiony z Kolonii do Berlina. Tu trafia do wydziału zajmującego się sprawami obyczajowymi, co traktuje jako degradację. Zaangażowany w sprawę szajki zajmującej się produkcją pornografii odkrywa jednak, że jest ona bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało.

Kiedy więc pewnej nocy z kanału w centrum miasta zostają wyłowione zwłoki, Rath postanawia rozpocząć prywatne śledztwo. W jego trakcie będzie musiał stawić czoła rosyjskiej mafii, handlarzom narkotyków, ale też berlińskiej policji, bo szybko nauczy się, że nie może nikomu ufać. Nawet sobie…

„Złoty Berlin” to opowieść o korupcji, spisku i skandalu, dziejąca się na tle Berlina czasów Republiki Weimarskiej. Kraj pogrążony jest w ekonomicznym kryzysie, na ulicach co rusz dochodzi do starć z demonstrującymi „czerwonymi”, nasilają się ruchy narodowo-socjalistyczne.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe