banner ad

Wygraj egzemplarze komiksu biograficznego „Audubon. Na skrzydłach świata” [ZAKOŃCZONY]

26 czerwca 2019


Wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze komiksu biograficznego „Audubon. Na skrzydłach świata” autorstwa Fabiena Grolleau i Jérémie Royera.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze pięknie wydanej, fascynującej biografii amerykańskiego malarza i ornitologa, którego pasja przerodziła się w obsesję. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W których latach po raz pierwszy ukazało się dzieło „Ptaki Ameryki”? (2) Jakie tytuły noszą pierwsze dwa komiksy opublikowane nakładem wydawnictwa Marginesy?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) dzieło „Ptaki Ameryki” Audubona po raz pierwszy opublikowano jako serię wydawniczą w latach 1827-1838, (2) pierwsze dwa komiksy opublikowane przez Wydawnictwo Marginesy to „Neurokomiks” (autorstwa Hany Roš i Matteo Farinellego) oraz „Artemizja” (autorstwa Nathalie Ferlut i Thamii Baudouin).

Egzemplarze komiksu „Audubon. Na skrzydłach świata” otrzymują:

Hubert Herbut,
Izabela Czaprowska,
Piotr Ossowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Audubon. Na skrzydłach świata”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 8 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Na początku XIX wieku John James Audubon wyruszył na niezwykłą ornitologiczną wyprawę. Mając tylko przyrządy malarskie, asystenta, pistolet i wielkie marzenie, postanowił poznać i namalować wszystkie ptaki Ameryki. Nic nie mogło mu stanąć na drodze ? ani potworne sztormy, ani dzikie bestie i niebezpieczni ludzie, nawet własna rodzina.

Owocem tej szalonej eskapady był album, który został uznany za jedno z arcydzieł historii naturalnej oraz sztuki. Znalazło się w nim 435 akwareli przedstawiających ptaki Północnej Ameryki. Do dziś zachowało się w dobrym stanie jedynie kilka egzemplarzy tej olbrzymiej księgi ? wymiary 99 na 65 cm ? a jeden z nich osiągnął na aukcji w 2010 roku cenę 11,5 miliona dolarów, co do dziś jest najwyższą kwotą jaką zapłacono za drukowaną książkę.

„Audubon. Na skrzydłach świata”, powieść graficzna Fabiena Grolleau i Jérémie Royera, oparta na zapiskach samego Audubona, nie tylko oddaje ducha niezbadanej i dzikiej Ameryki, lecz także pokazuje drogę owładniętego pasją człowieka, który stał się jednym z największych badaczy natury w historii. Jego dzieło przetrwało, ale on zapłacił wysoką cenę za jego powstanie.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe