banner ad

Wygraj egzemplarze „Kołysanki” Macieja Siembiedy [ZAKOŃCZONY]

13 listopada 2022

W związku z premierą nowej powieści Macieja Siembiedy zatytułowanej „Kołysanka” wspólnie z Wydawnictwem Agora organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej książki.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze najnowszej odsłony cyklu z prokuratorem IPN Jakubem Kanią, który tym razem podejmuje się skomplikowanego śledztwa, które swoimi korzeniami sięga w przeszłość i pobytu po wojnie na Śląsku Opolskim światowej sławy kompozytora Arama Chaczaturiana i pewnej „tajemniczej melodii”. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jeden z wątków „Kołysanki” Macieja Siembiedy dotyczy tajemniczej melodii skomponowanej przed laty na zamówienie. Czy znasz jakieś inne powieści, w których fabule istotną rolę odgrywałaby muzyka lub instrument? Podaj przynajmniej dwa tytuły.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Wierność w stereo” Nicka Hornby’ego”, „Igrając z ogniem” Tess Gerritsen, „Altowiolista” Jana Antoniego Homy, „Wyznaję” Jaume Cabre, „Na gigancie” Petera Maya, „Muzyka duszy” Terry’ego Pratchetta, „Około północy” Mariusza Czubaja, „Bogowie tanga” Caroliny de Robertis, „Kiki van Beethoven” Érica-Emmanuela Schmitta, „Niedoskonali” Jolanty Kosowskiej czy „Beatlesi” Larsa Saabye Christensena.

Egzemplarze „Kołysanki” Macieja Siembiedy otrzymują:

Anna Gałaszkiewicz,
Tomasz Nowicki,
Teresa Wojnarowska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maciej Siembieda – Kołysanka”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 24 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które podadzą najciekawsze zdaniem redakcji odpowiedzi na pytanie.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Nowe śledztwo Jakuba Kani! Czy będzie jego ostatnim? Tam, gdzie sąsiedzi mogą się dzielić opłatkiem, ale nie sprawami z przeszłości… Czego szukał po wojnie na Śląsku Opolskim światowej sławy kompozytor Aram Chaczaturian, przysłany przez NKWD? Czy on także był oprawcą?

Wyjątkowo trudna i ściśle poufna sprawa wagi państwowej wiedzie Jakuba Kanię – specjalistę od śledztw historycznych – do Grodkowa, którego szarą eminencją jest radna sejmiku wojewódzkiego, Iwona Kern. Dlaczego wyszła za mąż za Tomasza, człowieka, którego powinna nienawidzić? O co tragicznie poróżniły się ich rodziny? Jakie tajemnice kryją ruiny jednej z najwspanialszych niegdyś rezydencji magnackich w Europie, w której dwieście lat temu sprowadzono całą orkiestrę na intrygujący koncert dla… dwóch osób? Jak połączą się losy porzuconej przez matkę czteroletniej Joanny Gryzik i „diabła z Rudy”, potwornie okaleczonego w młodości i oszpeconego odludka Karola Goduli? I wreszcie czym była „tajemnicza melodia”, którą nie tylko prokurator Kania próbuje odszukać…

Maciej Siembieda z mistrzowską zręcznością splata sensacyjną fikcję z Wielką Historią i małą polityką oraz fascynującymi śląskimi ciekawostkami. Trzymające w napięciu wydarzenia wokół sprawy Chaczaturiana, prawdziwej bajki o Kopciuszku, przeklętych nut oraz rodzinnych sekretów i tajemnic pałacu w Kopicach stawiają pod znakiem zapytania nie tylko dalszą karierę prokuratora Jakuba Kani, ale przede wszystkim naszą przespaną noc…


Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe