Wygraj egzemplarze „Kiedy zapada mrok” Jaume Cabrégo [ZAKOŃCZONY]

5 czerwca 2019


Z okazji premiery najnowszego zbioru opowiadań Jaume Cabrégo zatytułowanego „Kiedy zapada mrok” wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze książki zawierającej pełne mroku, ale też ironii opowiadania, w których ceniony kataloński pisarz poddaje analizie postać mordercy. Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku zadebiutował książkowo Jaume Cabré? (2) Ile zbiorów opowiadań Cabrégo ukazało się do tej pory w Polsce?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) pisarz zadebiutował książkowo w 1974 roku zbiorem „Faules de mal desar” zawierającym opowiadania z lat 1970-1973, (2) dwa.

Egzemplarze książki „Kiedy zapada mrok” otrzymują:

Joanna Sakowicz,
Marek Łuczak,
Iwona Pietrucha.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jaume Cabré ? Kiedy zapada mrok”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 18 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Nędzny chłopiec, który buntuje się przeciwko tyranii nauczyciela, morderca, który wyznaje swoje winy przed kolejną ofiarą, najlepszy na świecie złodziej owiec, który przypadkiem zostaje bohaterem, pisarz, który grozi redaktorowi, że popełni samobójstwo, jeśli ten nie wyda jego książki, staruszek przechadzający się po miejscach, w których wybuchła wojna, ojcowska zemsta dokonana na mordercach córki po trzydziestu latach, a także historia tajemniczego obrazu Milleta, którym fascynują się kolejni bohaterowie i w dziwnych okolicznościach znikają… Cabré pisze szokujące historie, które otwierają się na siebie i przenikają wzajemnie ? wszystkie dynamiczne, z werwą, nieraz z humorem i nieokiełznaną fantazją.

„Kiedy zapada mrok” to zbiór opowiadań, które mienią się jak żagwie w ognisku. Niespokojne duchy, które chcą być gdzieś indziej, postacie wyjęte spod prawa, zapachy wywołujące dreszcze, ukłucia ironii, motywy fantastyczne ? to wszystko, co sprawiło, że Cabré stał się jednym z najważniejszych pisarzy europejskich. Jaume Cabré stworzył szkatułkową książkę, w której nie ma zbędnego słowa. To zbiór opowiadań naznaczonych mrokiem i gniewem, ale także ironią, fantazją i zabawą.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe