Wygraj egzemplarze „Historii polskiego kabaretu” Izoldy Kiec [ZAKOŃCZONY]

17 listopada 2014

historia-kabaretu-konkurs
Wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze opublikowanej nakładem tejże oficyny „Historii polskiego kabaretu” autorstwa Izoldy Kiec.

Trzy egzemplarze książki opisującej historię powstania i rozwoju w Polsce jednej z najpopularniejszych form rozrywki, jaką jest sztuka kabaretowa, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Wymień co najmniej trzech polskich literatów, którzy w swojej karierze zawodowej związani byli z kabaretem.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Historia polskiego kabaretu”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 1 grudnia, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi zawierały m.in. następujące nazwiska: Julian Tuwim, Antoni Słonimski, Tadeusz Boy-Żeleński, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, K.I. Gałczyński, Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Magdalena Samozwaniec, Jan Brzechwa, Andrzej Włast, Jarosław Iwaszkiewicz, Kazimierz Wierzyński, Jan Lechoń.

Egzemplarze „Historii polskiego kabaretu” otrzymują:

Andrzej Mańkowski,
Robert Śpiewak,
Joanna Świerczyńska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

historia-polskiego-kabaretuIzolda Kiec „Historia polskiego kabaretu”

Opis: Pierwsza biografia polskiego kabaretu! Autorka przedstawia twórców kabaretu, prezentuje zmiany, jakie dokonują się w nim i przez Wielką Reformę prowadzi ku jego nowym formom. Jest to historia śmiechu, żartu i ironii, przedstawiona jak opowieść podsłuchana w jednej z zadymionych i ciasnych kawiarni. Rozpoczyna się od ciastek o dźwięcznych imionach Carmen i Flirt, ?kompleksu skorupki? i pewnego balonika. Dalej jest tylko ciekawiej, a zabawne anegdoty sprawiają, że humor książki staje się najlepszym towarzyszem kabaretowych spektakli. Jest to bowiem historia pełna uroku, ciepła i wspomnień. Izolda Kiec w sposób finezyjny pisze o jednej z najpopularniejszych form rozrywki bo, jak mówi Władysław Sikora ?Sztuka kabaretowa, to sztuka uwodzenia publiczności?.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe