banner ad

Wygraj egzemplarze „Historii pewnego kota” Laury Agustí [ZAKOŃCZONY]

13 stycznia 2023

Wspólnie z Wydawnictwem Albatros organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Historia pewnego kota” autorstwa Laury Agustí.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze pięknie wydanej książki, w której hiszpańska artystka opisuje swoją wieloletnią przyjaźń z syjamskim kotem, a jednocześnie tworzy ilustrowany esej o kotach oraz ich roli w historii, sztuce i literaturze. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Za co lubisz koty? Uzasadnij krótko jednym zdaniem.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedziach przesłaliście nam tyle wspaniałych powodów, by pokochać koty, że wybór trzech był naprawdę trudny. Za każdą odpowiedź dziękujemy i żałujemy, że nie możemy nagrodzić wszystkich. Nasza redakcja ostatecznie wybrała poniższą trójkę zwycięzców.

Egzemplarze książki „Historia pewnego kota” Laury Agustí otrzymują:

Katarzyna Michalewicz,
Krystyna Durałek,
Marta Gumuła.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Historia pewnego kota”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 24 stycznia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które podadzą najciekawsze zdaniem naszej redakcji propozycje.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Wśród wszystkich zwierząt, udomowionych i dzikich, żadne nie jest dla człowieka tak tajemnicze i fascynujące jak kot. Jest to też stworzenie z najlepszym aktualnie PR-em, pomimo wielu wątpliwych cech swojej osobowości… Ale chyba zgodzimy się wszyscy, że to my, ludzie, jesteśmy gośćmi i wiernymi poddanymi w królestwie kota, a nie odwrotnie.

Od starożytności, aż po współczesność – z lekkim załamaniem koniunktury w czasach średniowiecza – kot inspiruje, budzi ciekawość i zachwyt. Poznali się na nim bogowie, królowie i artyści, ale też mieszczanie i chłopi. W czym tkwi sekret jego oszałamiającego sukcesu? Może w egalitaryzmie właśnie – bo w którym domu, czy to bogatym, czy biednym, nie przyda się jego talent wytrawnego łowcy, niosącego śmierć domowym szkodnikom? A może w podziwie, jaki wzbudza, będąc właścicielem tych wszystkich cech, za które człowiek dałby fortunę? A może chodzi o idealną równowagę przeciwieństw zaklętą w złośliwych pieszczochach? A może o fakt, że koty niczego nam nie ułatwiają? Nie szczędzą nam pogardy, nie zabiegają o nasze względy…

W czymkolwiek kryje się ich tajemnica, jedno jest pewne – jeśli będziemy je traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani i zaskarbimy sobie ich zaufanie – staną się dla nas bezcenni, jako najlepsi przyjaciele, powiernicy, pocieszyciele i terapeuci. Będą naszym cieniem, naszym lepszym „ja”. Wypełnią naszą codzienność swoim mruczącym ciepłem i pozwolą przeżyć wspaniałą, kipiącą emocjami przygodę – właśnie taką jakiej doświadczyli Laura i jej ukochany Hej.

Laura, zawsze uwielbiała zwierzęta, ale nigdy nie spodziewała się, jak wielką rolę w jej życiu odegra Hej. Oto opowieść o wielkiej przyjaźni, jaka połączyła utalentowaną hiszpańską artystkę z najbardziej tajemniczym i uroczym ze zwierząt.

Autorka, poza przepiękną opowieścią o swoim kocie, przemyca szereg informacji o tym jakże wyjątkowym gatunku. O jego roli w historii, sztuce i literaturze. Dodatkowo wzbogaca historię wspaniałymi ilustracjami.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe